איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

בדיקת לחץ מים

אנו לוקחים את המים שזורמים בצנרת ביתנו כמובן מאליו ואנו מעריכים את החשיבות של תשתית זו רק כשיש בעיה. במצבים מסוימים הלחץ הנמוך שבו המים מגיעים אל ברז ביתנו יכול להיות מעיק במיוחד ולעתים אין הבדל גדול , אך הוא משמעותי. בעיה זו נפוצה ממש כמו סתימה בצנרת או נזילה והנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת עליה.

מהי בדיקת לחץ מים?

רוב ימי חיינו אנו נהנים ממים שמגיעים אל ברזי ביתנו בצורה תקינה אך לעתים הבעיה יכולה להיות פתאומית ומעיקה והלחץ יורד משמעותית. במצבים כאלו לא צריך להיות גאון גדול כדי לשים לב לבעיה כי המים יזרמו במהירות ובחוזק חלשים משמעותית ממה שבדרך כלל ואנו נשים לב לזה בלי בעיה. הבעיה הזו יכולה להיות מעיקה במיוחד כששוטפים כלים ויש צורך בברז מים חזק, כאשר יש צורך למלא סיר או לשטוף את הידיים במהירות רבה יותר. בדיקת לחץ מים היא הבדיקה שתבשר לכם האם יש בעיה בלחץ המים באופן כמותי ומדויק.

מתי צריך לבצע בדיקת לחץ מים ומה היא יכולה להראות?

  • בדיקת לחץ המים חייבת להתבצע כשיש בעיה בברז והמים זורמים בצורה חלשה יותר, למשל כמו סתימה בצנרת. כל מצב כזה יכול להיות שהבעיה בצנרת העירונית ולאו דווקא אצלנו בבית אך כדי לגלות זאת צריך לעשו תכמה פעולות שביניהן לבדוק את לחץ המים באמצעות שעון מיוחד. ראשית, יש לוודא כי ברז המים הראשי של המבנה פתוח ולאחר מכן לוודא שהברז בבית פתוח עד הסוף ואז לוודא האם הבעיה מופיעה גם בברזים אחרים.
  • במידה והבעיה מערכתית ניתן ליצור קשר עם רשות המים ולקבל תשובות. במידה והבעיה נקודתית, יכול להיות שמדובר בנזילה שמורידה משמעותית את לחץ המים ויכול להיות כי חלוקה המים בברזים בית אינה שווה ולכן יש צורך באינסטלטור מקצועי.סתימה בצנרת
  • הבדיקה יכולה גם להראות שלחץ המים בכללי אל הדירה אינו גבוה. מצבים אלו יכולים לקרות בדירות בקומות גבוהות או בגלל בעיה מערכתית. התקנת משאבת מים יכולה לפתור את הבעיה.

סתימה בצנרת או כל תקלה אחרת, מי מטפל?

בדיקת לחץ מים יכולה להתבצע על ידי אינסטלטור מקצועי. אמנם לא מדובר בציוד מסובך במיוחד ויש צורך לחבר את הצינור של המד אל הברז ולראות מה השעון אומר, אך לרוב הבדיקה תהיה כוללת שלבים נוספים ואבחון מדויק שרק האינסטלטור יוכל לבצע. יכול להיות שבעיות אחרות קיימות בצנרת כמו למשל סתימה בצנרת או חיבור רופף וזו הזדמנות נהדרת לבדיקת תקינות שגרתית.

TalM • April 10, 2018


Previous Post

Next Post

Skip to content