איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

טיפים למניעת סתימות

5 טיפים למניעת סתימות

רוב הנזילות נגרמות כתוצאה מסתימה בברז, בכיור, באסלה או בתשתית הצנרת. אפשר למנוע את עוגמת הנפש בעזרת הטיפים הבאים:

1. אל תשליכו אשפה לאסלה

בניגוד למה שנהוג לחשוב, אסלה לא יכולה לספוג את כל הלכלוך המושלך אליה. הקפידו להציב ליד האסלה פח ייעודי והשליכו אליו את ניירות הטואלט, קיסמי האוזניים, מגבונים, תחבושות אישיות או כל לכלוך אחר. זכרו כי הסתימות נגרמות כתוצאה מחפצים שנתקעים בצינורות ולא מצליחים להגיע אל תשתית הביוב. הימנעו מהשלכת אשפה לאסלה ורוב הסתימות ייעלמו מעצמן.

2. התקינו מסנן מים לברז

אבנית גורמת לסתימות לא פחות מאשר לכלוך. המים בישראל מכילים כמות גדולה של אבנית ולכן את הסתימות ניתן למנוע באמצעות התקנת מסנן. תפקידו של המסנן לחסום את האבנית ולהבטיח זרימה נוחה של המים לאורך זמן.

טיפים למניעת סתימות

3. השתמשו ברשתות הסינון

רשת סינון היא מוצר בסיסי בעלות נמוכה ויעילות גדולה. את רשתות הסינון כדאי להניח בפתחי הניקוז של הכיור במטבח וגם באמבטיה. כך אפשר לצמצם את הסיכוי להצטברות לכלוך וסתימות.

4. סגרו את ברז המים כאשר אתם יוצאים לחופשה

מניעת סתימות מראש לא תמיד מספיקה ולעיתים נדרשת פעילות אקטיבית. אם אתם מתכננים חופשה של מספר ימים ומעלה, הקפידו לסגור את ברז המים הראשי. כך תמנעו נזקים חמורים במקרה של פיצוץ בצנרת.

5. הקפידו על תחזוקה שוטפת

שפיכת מים רותחים לכיור ולעיתים רחוקות גם שימוש בחומרים כימיים לפירוק לכלוך מהווים את הבסיס של תחזוקה שוטפת למניעת סתימות. המטרה היא להשתמש במים הרותחים ובחומרים הכימיים כדי למנוע הצטברויות קטנות של לכלוך, עוד לפני שהן הופכות לבעיה מאסיבית הדורשת פירוק. תחזוקה שוטפת היא אינה מסובכת ואפשר לבצע אותה באופן עצמאי גם ללא רקע מיוחד בשירותי אינסטלציה או צנרת. 

 

המאמר באדיבות:

דודי הכרמל – מגוון עבודות אינסטלציה: פתיחת סתימות, הגברת לחץ מים, טפיול בצנרת, איתור נזילות ועוד.

 

 

טיפול בסתימותטיפים למניעת סתימותפתיחת סתימות

• August 7, 2014


Previous Post

Next Post

Skip to content