איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

ביובית

5 דברים שלא ידעתם על ביובית

 

ביובית נראית תחילה ככלי פשוט למדי, אך למעשה הפעלתו של מכשיר זה מצריכה לא מעט מיומנות וגם אישורים מהרשויות. בנוסף, גם הפעולות שהיא מבצעת הינן מגוונות וחשובות ביותר. להלן כמה עובדות מעניינות ולא טריוויאליות בכלל אודות הביובית.

הפעלת ביובית מצריכה רישיון של המשרד להגנת הסביבה

מכל הביובית נועד להעברת שפכים, המכילים חומרים מזהמים. פירוק המכל חייב להתבצע באופן מסודר באזור מורשה שיועד לצורך זה על ידי הרשויות. אותם אזורים ייעודיים נמצאים באזורים שבהם הם יגרמו כמה שפחות זיהום למים, לקרקעות חקלאיות ולאוויר. בכדי להפעיל ביובית ולספק שירות טוב ללקוחות, החברה המפעילה צריכה להיות בעלת אישור מיוחד מטעם המשרד לאיכות הסביבה, אישור זה ניתן רק לחברות שיוצרות קשרים עסקיים עם אתרי הטמנה מורשים.

לא כל חברת אינסטלציה מחזיקות ביובית5 דברים שלא ידעתם על ביובית

כלי הביובית איננו זול לרכישה ובוודאי לא לתחזוקה. בנוסף, לא כל אינסטלטור יודע להפעיל ביובית באופן נכון. למעשה, רק חברות האינסטלציה הגדולות והוותיקות ביותר עובדות עם ביוביות, ולקוחותיהן העיקריים הם רשויות מקומיות, מוסדות, ארגונים, ועדי בתים וחברות אחזקה. גם אנשים פרטיים לעיתים מוצאים עצמם פונים לשירותי ביובית, אך יחסית לעיתים נדירות יותר. אותן חברות אינסטלציה גדולות יכולות לייחד את השירות שלהן לביוביות, אך לפעמים הן גם מספקות שירותי אינסטלציה לאנשים פרטיים, לרבות פתיחת סתימות ביתיות, החלפת צנרת ועוד.

משימות שונות לביוביות שונות

קיימות ביוביות מסוגים שונים, שנועדו לתת מענה לצרכים שונים. משאית הביוב ה"רגילה" יכולה להתמודד היטב עם סתימת ביוב ברחוב או בחצר, אך היא איננה יכולה לפתור בעיות שהתרחשו במקומות סגורים, כגון חניות ומרתפים. לצורך זה, מופעלות ביוביות מיוחדות, ביוביות נמוכות, שמצליחות להגיע לאזורים קשים לגישה ולבצע את השאיבה כנדרש. מתקנים אלו נמצאים בשימוש הן לצורך פתיחת סתימות והן לצורך שאיבת הצפות.

ביובית חיונית גם לתחזוקת מערכת ביוב

להבדיל ממה שחושבים, ביובית היא לא רק כלי שפונים אליו כשיש בעיה של הצפה או סתימה. זהו כלי חשוב ביותר בתחזוקה השוטפת של מערכת הביוב. הסתימה אינה נוצרת "יש מאין" ולכן שאיבת ביוב תקופתית מונעת בעיה תברואתית גדולה ומורכבת בעתיד.

גם אנשים פרטיים משתמשים בביובית

חשוב לציין כי בורות ביוב ושופכין למיניהם יצאו מכלל שימוש, כאשר השימוש בהן אסור אפילו על פי חוק. עם זאת, לא תמיד אפשר להתחבר לביוב הראשי, ולכן, בלית ברירה, יש להמשיך ולהשתמש באותן בורות ספיגה. חובה לרוקן בורות אלו אחת לתקופה (בהתאם לגודל הבור ומספר האנשים שמשתמשים בו), כאשר אי ביצוע הריקון יוביל להתפתחות של בעיות תברואתיות. בורות השופכין נמצאות על פי רוב באחריות פרטית ולכן אנשים פרטיים דואגים ליצור קשר עם חברות שמפעילות ביובית.  

 

ביוב

מנהל אתר • אוקטובר 22, 2014


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן