איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איתור נזילות

4 שיטות לפתיחת סתימות

על מנת להתמודד בצורה נכונה עם סתימות יש להבין ממה הן נוצרות. באופן כללי, סתימה היא תוצאה בלתי נמנעת של השלכת עצמים גדולים אל תוך הכיור. כאשר צנרת מסוימת אינה מסוגלת להזרים מים אל הכיוון הרצוי נוצרת סתימה והצפה כלפי מעלה. במקביל, מים המגיעים אל הצנרת משאר חלק הבית כמו כיורים, אמבטיות ושירותים יכולים להחמיר את מצב הסתימה, וליצור נזקים בלתי הפיכים.

גם הצטברות שומנים, שיער או חומרים שאינם מתכלים במים בתוך הצנרת יוצרים סתימות חמורות. מעבר לכך, יש להזכיר סתימות הנוצרות עקב מקורות אחרים בבניין. מערכת צינורות ישנה נוטה להיסתם במהירות גבוהה יותר ממערכת צינורות חדשה, ובכל מקרה של סתימה יש לבצע הערכה כללית, כדי למצוא את הפתרון הנכון והיעיל ביותר.

דרכים לטיפול בסתימות

1. שימוש בפומפה

השיטה הפופולארית, הנפוצה והפשוטה ביותר עבור פתיחת סתימות היא שימוש בפומפה. יש לקרב את הפומפה אל נקודת הניקוז, לדחוף ולמשוך במהירות את המוט כלפי מעלה ומטה, ולהמתין עד ליצירת ואקום. מטרת הפומפה היא לשחרר את הסתימה על ידי שאיבת העצים או החומרים שתקועים בצנרת. עם זאת, השיטה מתאימה עבור סתימות קלות בכיור או בשירותים, ואינה מיועדת לשימוש ארוך טווח. השימוש האידיאלי הוא עבור סתימה בפתח הניקוז או לחילופין עמוק בתוך הצנרת.

2. השחלת צינורות קפיץ וגירוד דפנות הצנרת

פתיחת סתימותבעזרת צינורות קפיץ ייעודיים ניתן למשוך החוצה מגבונים לחים, בדים, טפונים וגם עצמים קשים. ההשחלה של צינורות הקפיץ מתבצעת בצורה פשוטה ומהירה. אין צורך ברקע מקצועי על מנת לנצל את הפוטנציאל של הצינור, אולם כדאי להשתמש בו גם לצורך גירוד דפנות הצנרת מהצטברות של שומנים.

3. שפיכת תמיסות וחומרים כימיים

זו שיטה המתאימה בעיקר עבור פתיחת סתימות בכיור של המטבח. את החומרים הכימיים לפתיחת סתימות ניתן לרכוש כמעט בכל חנות לחומרי בניין, אולם חשוב מאוד להקפיד על כללי הזהירות. יש לשפוך כמות מדויקת של התמיסה, ולאחריה להוסיף מים רותחים. רצוי להרחיק ילדים או חיות מחמד מאיזור הסתימה, ולשמור על מרחק מהפנים. היתרון של תמיסות הוא שהן עובדות מהר, אך החיסרון הוא שהן פוגעות בצנרת ומעודדות שחיקה מוגברת.

4. הזמנת אינסטלטור

את רוב הסתימות אפשר לפתור אחת ולתמיד רק באמצעות הזמנת אינסטלטור. זו השיטה המומלצת, היעילה וגם המשתלמת ביותר. בניגוד למה שנהוג לחשוב, עדיף לשלם לאיש מקצוע המזהה את מקור הסתימה, ומונע נזקים מאשר לנסות לחסוך עם פתרונות עצמאיים. אינסטלטור מכיר היטב את כל הסיבות לסתימות בכיור, ועומד לרשות הלקוחות באופן מיידי. האינסטלטור מנסה לאבחן את בעיית הסתימה, מבצע את המהלכים הנדרשים, ובעיקר בודק האם קיימת בעיה עמוקה הנובעת ממצב הצנרת, מהשכנים או אולי אפילו מהסביבה.

מנהל אתר • February 13, 2014


Previous Post

Next Post

Skip to content