איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

צילום צנרת ביוב

תהליך של חידוש צנרת ללא חפירה עם שרוול רציף

כאשר ישנה בעיה בקו שלם של ביוב, יש שתי אפשרויות לשיפוץ שלו. דרך אחת היא לפתוח אותו בעזרת חפירה, וכך בעבודה שיכולה להימשך כמה ימים ואף שבועות, משפצים את הצנרת שלב אחר שלב. דרך אחרת, שהופכת להיות נפוצה מאד בשנים האחרונות, היא לחדש את הצנרת ללא חפירה, בעזרת שיטה שנקראת שרוול רציף. היתרון כאן הוא בעבודה מהירה יותר שנמשכת יום עבודה אחד בלבד, עלויות נוחות מאד, ומבלי שהדבר מפריע בכלל לתושבי השכונה שבה הביוב ממוקם שכן אין רעשי חפירה. אז איך התהליך כולו מתבצע?

צילום צנרת ביוב

 

שלב אחרי שלב

  • צילום צנרת ביוב – בשלב הראשון, מבצעים צילום צנרת ביוב בעזרת ציוד צילום מיוחד. צילום צנרת ביוב מתבצע לעתים בעזרת מצלמה שמושחלת לתוך הצנרת עצמה ומונחה ע"י רובוט. השלב של צילום צנרת ביוב הוא קריטי כי בעזרתו יכולים מהנדסי הביוב להבין אילו בעיות יש כרגע בתוך הביוב – סתימות, סדקים, שורשים שפרצו את הצנרת, שברים בצנרת, חלודה, וכיו"ב. הדבר מאפשר למפות בהמשך את הפתרון הטוב ביותר.
  • החדרת שרוול פולימרי – אחרי שהשלב של צילום צנרת ביוב מסתיים, משחילים שרוול פולימרי מיוחד אשר מיוצר בהתאם למצבה של הצנרת ובהתאם כמובן למידות שלה. את השרוול הפולימרי משכילים כך שהוא יותאם כמה שיותר בתנאים להמשך להצמדה לתוך הצנרת. התפקיד של השרוול הפולימרי הוא בסופו של יום להחליף את הצנרת עצמה, והשרוול הפולימרי עמיד לחלוטין בפני כל המים והשפכים שיעברו בהמשך בביוב.
  • ההקשיה של השרוול – השלב השלישי הוא קריטי, והוא כולל את ההקשיה וההקשחה של השרוול ובהצמדתו לתוך תשתית הביוב אחרי שהוא כבר מוקם בתוכה. ההקשיה בעצם מאפשרת את ההחלפה הסופית של השרוול הפולימרי והפיכתו לתשתית הביוב הרגילה. תהליך ההקשחה אורך לרוב כמה שעות.

 

וכעת נותרה רק הבקרה

בסיום של  תהליך ההקשיה, מהנדסי הביוב רק צריכים לבצע בקרה  לתשתית הביוב החדשה ולוודא שהצנרת כעת תקינה לחלוטין וניתן להשתמש בה בלי בעיות. זה הכל! כך בתהליך של כמה שעות בלבד, הצנרת כולה חודשה, בלי שבוצעה אפילו חפירה אחת.

ביוביתצילום צנרת ביוב

מנהל אתר • July 12, 2016


Previous Post

Next Post

Skip to content