איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

ביוב

שלבים בדרך לשחרור סתימה

סתימה בצנרתעל מנת לשחרר סתימה בכיור, בשירותים או במקלחת יש להיעזר במספר כללי מפתח. ראשית, חשוב לזכור כי סתימה היא בדרך כלל תוצאה של הצטברות לכלוך. הלכלוך יכול להיות ניירות לחים אשר נזרקים לאסלה, חוטי כותנה המתקבצים יחד ויוצרים פקעת או שילוב בין שומן גוף לחתיכות סבון. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא תמיד ניתן למנוע את הסתימות, ולכן הן מהוות חלק בלתי נפרד מהשגרה. מצד שני, אין ספק כי צנרות ישנות נסתמות מהר יותר מצנרות חדשות. כדאי להזמין איש מקצוע אחת לתקופה מסוימת, ולבדוק את מצב הצנרת. במידה והסתימות חוזרות על עצמן בחלקים שונים בבית, יש לשקול החלפת צנרת כללית בעלות נמוכה יחסית.

שנית, כלל מפתח לא פחות חשוב אותו כדאי לאמץ טרם ניסיון לשחרור סתימות הוא שמירה על הבטיחות. רובנו לא מקדישים מספיק מחשבה לסכנות שבפתיחת סתימות, אך הן רלוונטיות הן עבור בעלי מקצוע והן עבור לקוחות פרטיים:

– שימוש בחומרים כימיים לפתיחת סתימות מסוכן לעיניים, ויש להרחיק את הפנים מפתח הניקוז
– חשוב להשתמש בכפפות ומשקפי מגן טרם פתיחת סתימות עם מכשיר חשמלי
– יש להיזהר מקפיץ לפתיחת סתימות אשר עשוי לפגוע בפנים בעת שימוש לא נכון
– כדאי להרחיק ילדים מאיזור הסתימה
– יש לפנות במהירות את גושי הלכלוך מתוך הבית וכך למנוע התפשטות ריחות רעים

שיטות מקובלות עבור פתיחת סתימות

כל הצעדים המובאים לעיל הם רק ההכנה עבור שחרור סתימה בצורה יעילה. השלב הבא דורש את העבודה המעשית עצמה, תוך כדי בחירה בין מספר שיטות יעילות לפתיחת סתימות:

1. פומפה – שחרור סתימה עם פומפה הוא הפעולה הפשוטה ביותר. כל מה שצריך לעשות הוא להצמיד את הפומפה אל פתח הניקוז, ליצור ואקום ולהתחיל בפעולת יניקה. כבר לאחר מספר שניות צפויה הצנרת להיפתח, ולהשמיע רעשים של זרימת מים מהירה.
2. פתיחת צינורות – שחרור סתימה דורש לעיתים פירוק של הסיפון וגישה קרובה אל פתחי הניקוז. בעת פתיחת צינורות יש להקפיד על שמירת כל החלקים, כולל גומיית האיטום והברגים. את הפתיחה של הצינורות ניתן לבצע באופן ידני או בעזרת כלים מיוחדים. על כל פנים, לעיתים עדיף להזמין איש מקצוע מאשר לנסות ולפתוח את הצינורות לבד תוך יצירת נזקים בלתי הפיכים.

3. הזמנת איש מקצוע – זו השיטה היעילה והיקרה ביותר עבור שחרור סתימות. היתרונות של השיטה ברורים וכוללים פתרון אפקטיבי, מהיר וברוב המקרים גם ארוך טווח. החסרונות הם הוצאה כספית וצורך באיתור אנשי מקצוע ברמה גבוהה.

לסיכום, שחרור סתימה בכיור, במטבח, באמבטיה או בשירותים דורש הפעלה של מערכת שיקולים. בשלב הראשון יש לבצע הכנה ולזהות את מקור הסתימה, לאחר מכן יש לגייס את אמצעי הבטיחות, ורק בסוף ניתן להתפנות אל ביצוע השחרור בפועל.

מנהל אתר • אוקטובר 22, 2013


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן