איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

חומר לפתיחת סתימות

שימוש בחומר פותח סתימות תוך שמירה על איכות הסביבה

החיסרון הגדול של חומר רגיל לפתיחת סתימות הוא המרכיבים הכימיים. מרכיבים אלו לא רק מהווים סיכון עבור המשתמש, הם גם פוגעים באיכות הסביבה, ועשויים ליצור נזקים בלתי הפיכים. חומרים באיכות ירודה אשר אינם נמצאים בפיקוח גורמים לבלאי בצנרת, מכרסמים בעובי רכיבי הביוב, ואינם פותרים את בעיית הסתימות בטווח הרחוק. יחד עם זאת, כיום ניתן למצוא שורה ארוכה של מוצרים אשר עומדים בקריטריונים הגבוהים ביותר של שמירה על איכות הסביבה.

חומר לפתיחת סתימותחומר אקולוגי ופותח סתימות עם פקק ביטחון הוא האפשרות הטובה ביותר עבור לקוחות פרטיים. החומר הזה מנקה את הצנרת משאריות ומלכלוך אורגני, אינו פוגע בצינורות ובטוח עבור המשתמשים. הוראות השימוש בחומר מופיעות בצורה מפורטת על גב המוצר. החומר נמכר בסניפים המובילים של חנויות כלבו ואביזרי בנייה, אך ניתן לקרוא מידע עיוני בנושא גם באתרי אינטרנט.

מה היתרונות של חומר ידידותי לסביבה?

שימוש יתר בחומרים פותחי סתימות עלולים לגרום נזק בלתי הפיך. מצד שני, רובנו מעדיפים להתנסות בפתיחת סתימות לבד לפני שמזמינים אינסטלטור. חומר ידידותי לסביבה מייצג את שביל הזהב וזאת בעיקר בשל היתרונות הבאים:

  • הוא מבוסס על אנזימים טבעיים
  • הוא אינו מסכן את הבריאות
  • מחירו אינו גבוה
  • ניתן להשתמש בו לצרכים פרטיים או מקצועיים
  • הוא יכול להשתלב עם שימוש בפומפה, עם ספירלה לפתיחת סתימות או עם מכשירים חשמליים

בניגוד למה שנהוג לחשוב, חומר פותח סתימות המבוסס על אנזימים הוא לא המצאה חדשה. כבר מאז שנות ה-60 של המאה הקודמת ניתן למצוא פיתוחים דומים. חומרי הניקוי מנצלים את היכולות ואת האפקטיביות של אנזימים טבעיים בתוך אבקות כביסה, חומרי ניקוי למדיחי כלים ועוד. פותחי סתימות הם למעשה תוצאה של טכנולוגיה מתקדמת והיכרות עם צרכי הלקוחות.

כללי בטיחות לשימוש בחומר פותח סתימות

חשוב לציין כי שימוש בחומר פותח סתימות המבוסס על אנזימים אינו בא על חשבון שמירה על כללי הבטיחות. במילים אחרות, כללי הבטיחות ממשיכים להיות תקפים גם אם החומר כולל אנזימים בלבד. הכללים הללו מונעים פגיעה בפנים, מאפשרים עבודה נקייה ומפוקחים על ידי מכון התקנים הישראלי. כל חומר המיובא לישראל חייב לעמוד בתקנים הללו, ועל החברות המשווקות את החומרים לפרט מהם כללי הבטיחות על גבי האריזה.

לא מומלץ לערבב בין חומרי ניקוי או לשלב חומרים כימיים עם אנזימים טבעיים. בנוסף, יש להימנע מהוספת מים אל תוך המיכל או הבקבוק. את האחזקה של החומר יש לבצע במקום יבש והרחק מהישג ידם של ילדים. בכל מקרה של פגיעה בעיניים, יש לשטוף את הפנים עם הרבה מים ולפנות אל קבלת ייעוץ רפואי. בסופו של דבר, פתיחת סתימות מחייבת שימוש בכלי עבודה עוצמתיים, וניתן לראות זאת גם במאפיינים של חומרים אקולוגיים.

חומר לפתיחת סתימות

מנהל אתר • February 19, 2014


Previous Post

Next Post

Skip to content