איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איטום מחסן

שיטות שונות של איטום גגות למניעת נזילות

איטום גגות מומלץ מאוד טרם מגיע החורף. האיטום הוא למעשה בידוד הגג באמצעות חומרים שונים דוחי מים, וזאת במטרה למנוע נזקים רבים העלולים לנבוע מחלחול מים דרך סדקים בגג. הבעיות אשר עלולות לבוא במידה והגג אינו אטום כראוי, מהקל אל הכבד הן נקודות עובש רבות על התקרה ונזקים שונים של לחות, נזילות והצפות, פגיעה באיכות הבטון או החומר ממנו עשויה התקרה ואפילו פגיעה בחוטי חשמל אשר עוברים בתוך הקירות מהלחות וכתוצאה מכך לצבור חלודה וקורוזיה. כל אלו ניתן למנוע באמצעות איטום נכון של גגכם לקראת החורף. אז מה הן האופציות העומדות בפניכם? כאן נציג שיטות שונות של איטום גגות למניעת נזילות ונזקי מים שונים.
 

זיפות וסיוד גג

השיטה הנפוצה ביותר בכל הנוגע לאיטום גג הנה איטום באמצעות זפת חמה. היתרון הבולט בשיטה זו הוא השימוש בזפת. האופי הכימי של הזפת החמה מאפשר לה להיות גם חומר מצוין לבידוד מים וגם  מאפשר לה לחלחל למרבית הסדקים הקטנים  לאיטום איכותי ויעיל ביותר. החסרונות הבולטים בשיטת איטום הזפת החמה הם הצורך בסיוד וצביעה בלבן לאחר משיכתו על הגג. מכיוון שזפת צבעה שחור, אשר נוטה לספוג יותר אנרגיית חום, מומלץ מאוד לצבוע את הזפת בלבן לאחר ייבושה. בנוסף – לא ניתן לבצע שיטת זיפות זו על גגות משופעים מכיוון שהזפת נוזלית.
 

איטום באמצעות חומרים אקריליים

זוהי שיטה נוחה וקלילה, התזה או מריחה של חומר אקרילי בצבע לבן על הגג כגון – אקרילפז ופוליגג. היתרונות הבולטים הם שיטת עבודה קלה וכן התאמה לגגות בעלי שיפועים שונים. החסרון המרכזי בשיטה זו הוא שהיא מתאימה רק לגגות משופעים ובעלי ניקוז מים טוב, מכיוון שמים עומדים עלולים לפגוע באיכות האיטום.
 

יריעות פי.וי.סי או אי.פי.די.אםאיטום גגות

אלו הן יריעות העשויות פלסטיק חזק ביותר אשר מקנות לו גם חוזק וגם גמישות רבה. ההתקנה של יריעות אלו היא יחסית פשוטה והן יכולות להחזיק עשרות שנים. אך גם לשיטה זו יש חסרונות. פגיעה פיזית ביריעות אלו תגרור אחריה החלפה מלאה של היריעות והתקנה לא טובה עלולה לפגום משמעותית באפקטיביות האיטום. אך במידה וההתקנה מתבצעת באופן איכותי, ליריעות אלו יתרון משמעותי, אמנם הן יקרות לקניה בתור השקעה התחלתית, אך הן יכולות להחזיק עשרות שנים ובכך להחזיר את ההשקעה.

איטום גגות

• אוגוסט 4, 2015


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן