איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

נזילה

שיטות איתור נזילות

נזילות מים בבית הן עניין לא נעים, שעלול לגרום לנזקים כלכליים כבדים. בראש ובראשונה, נזילת מים מנפחת באופן משמעותי את חשבון החשמל. חמור מכך, הזנחה של נזילה, שמשאירה בעצם מים עומדים במבנה, מובילה לנזקים חמורים במבנה, שהתיקון שלהם עלול להיות יקר מאוד. 

איך יודעים שיש נזילה?

לנזילות לוקח זמן להתגלות. הסימנים הראשוניים של הנזילה יכולים להופיע בצורה של שלוליות על הרצפה או ברטיבות על הקיר. לעיתים הרטיבות תבוא לידי ביטוי דווקא בתקרה של השכנים מלמטה. הקושי הגדול ביותר עם נזילות נעוץ בכך שהאזור שבו מופיעה הרטיבות איננו מרמז דווקא על מיקום הפיצוץ בצנרת. יכול להיות שבאזור הפיצוץ לא היה למים איפה לצאת, והם "חיפשו" אזור יציאה אחר. עוד אינדיקציה שיכולה לרמז על נזילה היא חשבון מים גבוה מהרגיל.

בכל מקרה, אם אתם מרגישים שיש נזילה בצנרת של הבית שלכם, תיגשו למונה המים. אם המונה מסתובב בשעה שכל הברזים סגורים, סימן שאכן יש לכם נזילה בבית.
 

איתור נזילות בשיטה המסורתית

עד לפני כמה שנים, לא היו אמצעים טכניים לגלות באופן נקודתי את מוקד הנזילה, ולכן אינסטלטור היה מגיע לביתכם עם פטיש גדול ופשוט מתחיל לפרק קרמיקה, ריצוף וקירות בחיפוש אחר מוקדם הנזילה. שיטה זו השאירה הרס רב בדירה כולה, והמשמעות של נזילת מים הייתה בעצם שיפוץ כולל של חדר האמבטיה. החדשות הטובות הן שהעידן הזה תם ונשלם, וכיום יש שיטות ממוקדות לאיתור נזילות.

איתור נזילות בעזרת מצלמה תרמית 

המצלמה התרמית שינתה מהקצה אל הקצה את עולם הנזילות, והפכה אותו לבעיה נקודתית, שנפתרת בעלויות סבירות ובמהירות יחסית. המצלמה עובדת על בסיס זיהוי טמפרטורת המים, ששונה מטמפרטורת הסביבה, וכך ניתן לאתר בצורה מדויקת את מוקד הנזילה. מפעיל המצלמה יודע לזהות את כל הסימנים שמעידים על נזילה, ולכן הוא מגיע למוקד שלה באופן מדויק. המשמעות של איתור נזילות היא שהאינסטלטור שמתקן את הנזילה, מגיע לבלטה אחת או כמה בודדות, מרים אותן, מחליף את קטע הצנרת התקול, ומחזיר את הבלטות למקומן. עלות על עבודה כזו סבירה ביותר.

איתור נזילות  בעזרת מצלמה תרמית חוסך ממון רב עבור הלקוח, שכן בשיטה זו לא נוצר הרס סביבתי מאסיבי כמו בשימוש בשיטה הישנה. 

איתור נזילותנזילות

morn • דצמבר 14, 2016


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן