איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

ביובית

שטיפת צנרת בלחץ גבוה, למה זה טוב בכלל?

תקלות אינסטלציה בבית או במשרד עשויות להיות עסק מאוד לא נעים. כיורים מטפטפים, נזילות בשירותים, מקלחת מוצפת וריחות לא נעימים הם רק חלק מחוסר הנעימות המתלווה לתקלות מן הסוג הזה, ולבסוף אנו צריכים גם להוציא את מיטב כספינו על מנת לטפל בתקלה במהירות וביעילות. כאשר אנו נתקלים בתקלות אינסטלציה בבית או בעבודה אנו קוראים לאינסטלטור, שכן הוא איש המקצוע המתאים ביותר לטיפול בבעיה. לעיתים, ישנם מקרים בהם האינסטלטור אינו מצליח לפתור את התקלה, או מקרים בהם התקלה חוזרת לאחר תקופת זמן קצרה. במקרה כזה, יתכן ומקור הבעיה היא דווקא בקווי הביוב המרכזיים בשכונה, ואז ממליץ האינסטלטור להזמין שירות של ביובית לצורך טיפול בתקלה. משאית ביוב היא משאית אשר על חלקה האחורי בנוי מיכל שאיבה, ואליו מחוברים צינורות שאיבה מאסיביים, אשר נכנסים לפתחי הביוב השונים ושוטפים את הביוב בלחץ מים גבוה.

למשאית הביוב מגוון רחב של תפקידים ושימושים שונים:

  • פתיחת סתימות באמצעות לחץ מים גבוה: משאית הביוב מיוצרת במגוון סוגים, כאשר מה שמבדיל בין המשאיות השונות הוא גודלו של מיכל השאיבה. כאשר מתקבלת תקלה של סתימה בקו ביוב מרכזי, מוזעק צוות הביובית אשר מביא עמו את המשאית, כאשר המיכל האחורי שלה מלא כולו במים. מפעילי המשאית דוחפים את צינורות השאיבה דרך פתחי הביוב, ומזרימים לחץ חזק של מים מתוך המיכל אל פתח הביוב. לחץ המים שוטף היטב את הביוב ואת הפסולת, הענפים והעלים אשר גרמו לסתימה, ופותח חזרה את הקו.
  • ביוביתשאיבת בורות: שימוש נוסף למשאית הביוב הוא שאיבה של בורות ביוב שונים. צוות התפעול מגיע למקום כאשר מיכל המשאית ריק, ובאמצעות כוח השאיבה של הצינורות שואב את תכולת בור המים ואת הפסולת אשר הצטברה בו אל מיכל המשאית.
  • שירותים אקולוגיים: לבסוף, חברות שונות אשר מתמחות בשירותי משאית הביוב מעניקות גם שירותים אקולוגיים שונים והובלת שפכים. השפכים נשאבים מן המקורות השונים על ידי הביובית, ומובלים לאתרים מורשים. באמצעות משאית זו ניתן לשנע שפכים ממקורות שונים כמו מפעלים, תחנות דלק, תעשייה ועוד.

מדוע חשוב לעשות שימוש בשירותי הביובית?

סתימות קשות בקווי ביוב מרכזיים יכולים לגרום למי הביוב לעלות על גדותיהם וליצור סכנה סביבתית חמורה. מי ביוב אשר זורמים על פני הקרקע יכולים לגרום להחלקה ולתאונות, ולעודד התרבות של אוכלוסיית החולדות והעכברים. אלו עשויים לגרום לנזקים לרכוש ולמזון ולהיות מקור להדבקה במחלות שונות. לכן, חשוב מאוד לעשות שימוש בשירותיה של הביובית על מנת לפתוח את הסתימה בדרך היעילה והקצרה ביותר.

ביובית לשמירה על איכות הסביבה

משאית הביוב אשר מנקה את קווי הביוב המרכזיים באמצעות לחץ מים גבוה מסייעת לשמור על איכות הסביבה, שומרת על קווי הביוב בפני הצפות, ומונעת מפגעים תברואתיים שונים.

• המאמר נכתב באדיבות ביובית יוסי גולן בע"מ. | טלפון: 054-5449944 | נתן אלתרמן 9, הוד השרון.

מנהל אתר • פברואר 16, 2014


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן