איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

שורש הסתימה – טיפול בשורשים בביוב

שורש הסתימה – טיפול בשורשים בביוב

סחי הביוב שאנו מסתירים מעין הוא דווקא תאוותו הגדולה של הצמח. הוא אינו רואה את הנוזלים הזורמים בו כרפש וכאשפה, כי אם כמקורות מזון ונוזלים חיוניים ומבוקשים כל כך, שבהם תלויה הישרדותו. בכל פעם שנגלה בפני שורש סדק בצנרת שאפשר לפרוץ, הוא ינצל אותו לקליטת ולשאיבת חומרי המזון המצויים בה – וכך יעמיד אותנו בפני בעיית שורשים בביוב הסותמים את המערכת.
צעדי מניעה
מדוע לא לנסות למנוע את הבעיה מלכתחילה? במיוחד אם מדובר בבית חדש, שבו העבודה על הגינה רק בראשיתה, אפשר לנסות לצמצם מראש את בעיית השורשים בביוב.

ישנם עצים וצמחים בעלי שורשים ארוכים, הידועים לשמצה בשל יכולתם לגרום נזק – אם טרם שתלתם עצים בגינה, מומלץ להתייעץ עם מומחה מראש, הן לגבי סוג העצים והן לגבי מיקומם ביחס לתשתיות השונות באדמה. ישנה גם אפשרות ליצור חסמים המגבילים את צמיחת השורשים לכיוונים מסוימים בעומק האדמה, אך זהו עניין מעט מורכב יותר.

כאשר מדובר על שורשים עליונים ניתן לחתוך אותם במידה והם מתפשטים יתר על המידה. הפקידו עבודה זו בפני גוזם מקצועי, שכן חיתוך לא מדויק יכול להרוג את העץ כולו.
טיפול בשורשים בביוב
בעיית השורשים בביוב לרוב נחשפת עם גילויים של השלכותיה על פני השטח – בדמות סתימה, נזילה או הצפה. לכן, טיפול בשורשים בביוב מתחיל בטיפול בנזקים, בשאיבת ההצפה, ובאבחון, המגלה מדוע הבעיה נוצרה.

חשוב מאוד בסתימות ובהצפות לאבחן את שורש הבעיה, תרתי משמע, שכן האבחון משליך על דרך הטיפול: סתימה פשוטה של חפצים דוממים שזרמו בביוב ניתן לפתוח בקלות יחסית ובזאת נפתרה הבעיה, בעוד ששורשים בביוב הם איום חי החודר מבחוץ, קרי, מחייב סתימה של אזור החדירה וטיפול למניעת צמיחה חוזרת.

יש לשים לב כי שטיפת הצנרת בלחץ גבוה לעקירת השורשים לא תועיל לבדה. יש לדאוג לחיתוך נאות של השורשים וכל חלקי הצמח שחדרו לצנרת, ואזי לדאוג לאיטום מהימן או להחלפת הצינור בהתאם לכמות הנזק שנוצר. באזור כדאי לפזר חומר מתאים נגד שורשים למניעת צמיחה חוזרת.

 

סתימהסתימותשורשים בביוב

מנהל אתר • אוגוסט 7, 2013


Next Post

כתיבת תגובה

Your email address will not be published / Required fields are marked *

דילוג לתוכן