איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

שאיבת נוזלים ומוצקים – המדריך המלא

יכול להיות שהביוב שלכם סתום ובגלל זה מתרחשת הצפה נוראית מחוץ לביתכם, ויכול להיות שאתם אפילו לא יודעים שאלו אתם האשמים וזה אומר שזה צפוי לקרות בהמשך חייכם בשנית. שאיבת נוזלים ומוצקים שנתקעו בביוב יכולה להיות יעילה ומהירה אך צריך להבין מדוע היא קורת וכיצד מבצעים אותה בצורה נכונה. הנה המדריך המלא שמכיל את כל המידע שאתם צריכים לדעת.

מתי צריך לשאוב נוזלים ומוצקים?

את פעולת שאיבת הנוזלים אנו מבצעים כאשר יש הצפות, כאשר ההצפות האלו יכולות לקרות בגלל שלל גורמים. יכול להיות שזו נזילה חמורה או פיצוץ גדול בצנרת, או הביתית או העירונית, יכול להיות שאלו מי הגשמים שהצטברו במרתף ודורשים שאיבה מהירה ויכולה להיות זהו הביוב שעולה על גדותיו. למה שהביוב יעלה על גדותיו? האם בהכרח אל והגשמים שעברו את יכולתו ספיקתו? יכול להיות, אך ברוב המקרים זוהי סתימה עיקשת שלמעשה גורמת למים לעלות במקום אחר. במקרים כאלו צריך לשאוב את הנוזלים ואת המוצק שגרם לסתימה.

אלו מוצקים אלו יכולים להיות?

  • המוצקים הנפוצים ביותר שנמצאים במערכת הביוב ומצריכים שאיבה מקצועית הם כמובן אותם מוצרי היגיינה ונייר טואלט אנו משליכים לאסלה. אמנם זה נראה לנו כמו עניין די שגרתי והרי שזה מקומם הטבעי, אך תמיד עדיף לזרוק את המוצרים הללו ובעיקר מוצרי היגיינה, אל הפח ולא אל האסלה. נכון שנייר טואלט נתפש כמוצר שמתפרק במים אך הוא יכול להצטבר לגוש עיסתי שיסתום את הצנרת, ולעתים הוא מצטבר בצנרת הגדולה.
  • לא רק נייר טואלט הוא האשם אלא גם מוצקים אחרים שנסחפים למערכת הביוב. למשל, נשירה של עלים שנכנסים לתעלת הניקוז יכולה להיות זו שגורמת לבעיה, יחד עם פגרי חיות כמו עכברים או חתולים שיכולי להיכנס. זה נדיר מאוד אך זה אפשרי, וזו יכולה להיות אחת הסיבות לסתימה העיקשת שלפעמים אפילו שאיבת נוזלים מקצועית לא מסייעת לה ויש צורך במצלמות מיוחדות כדי לברר את מקור הבעיה.
  • שורשי העצים נלחמים בבנייה האורבנית ולפעמים הם נכנסים מתחת למדרכות ומשנים את מפלסם. במצב גרוע יותר הם נכנסים צומחים מתחת לאדמה עד אשר הם מגיעים אל צנרת הביוב והם חודרים אליה. החדירה הזו מתבצעת באיטיות ולאורך תקופה ארוכה, וצוות ביובית יידע לזהות את הבעיה הזו, לנסר אותם ולהוציא אותם על ידי שאיבה מיוחדת.

שמנים שמצטברים בעסקים ובמפעלים

במגזר הביתי אנו שופכים את שמן הבישול ושמן הטונה אל הכיור ולעתים לאסלה, ולמרות שאין סכנה גדולה בכך זה עדיין לא בריא למערכת הניקוז. לעומת זאת, עסקים ומפעלים ששופכים שמנים, ולפעמים לא רק שמני בישול אלא שמנים ושומנים מסוכנים יותר, יכולים לפגוע במערכת הביוב באופן משמעותי. גם בורות ספיגה ורקב וגם מסננים מיועדים ומפרידי שומנים לא יסייעו לפתרון מוחלט של הבעיה ולעתים הם גורמים להיצרות של הביוב ולסתימתו. שאיבת נוזלים תהיה הפתרון גם במקרה זה.

איך מתבצעת השאיבה?

שאיבת נוזלים ומוצקים חייבת להתבצע על ידי צוות ביובית מיומן שיש לו ביובית מתקדמת וחזקה לצדו. הביובית בעלת כוח שאיבה עצום והיא יכולה לשאוב בעוצמה אפילו עם צינור ארוך במיוחד. הצינור הוא חלק משמעותי מהשאיבה והוא מכיל פייה מספיק רחבה כדי שגם מוצקים כמו נייר טואלט, מוצרי היגיינה ובוצה יעברו בו. לחץ השאיבה חזק מאוד ותוך דקות ספורות ניתן לשאוב גם את המים שהיו בצנרת עד לשאיבה וגם את המוצק שגרם לשאיבה. כך ניתן לשאוב גם את הנוזלים וגם את המוצקים בקלות ובמהירות כשצוות הביובית זמין בכל עת.

שאיבת נוזלים

מנהל אתר • March 22, 2018


Previous Post

Next Post

Skip to content