איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איתור נזילות במצלמה טרמית

צילום קווי ביוב

 

מה זה בכלל צילום של קווי ביוב?

צילום קווי ביוב

צילום קווי ביוב הוא מונח המתאר פעולה בה מצלמים באמצעים מיוחדים את הביוב מבפנים לצורך איתור של סתימות ושל נזילות. הצילום מתבצע באמצעות מכשור טכנולוגי ייחודי שכולל צינור גמיש שבקצהו יש מצלמה זעירה.

הצינור מוחדר לקווי הביוב בצורה קלה ופשוטה והוא בעל גישה גם לפינות הקטנות ביותר. המצלמה בקצה היא רגישה למדי והיא ברזולוציה מספקת על מנת לאתר התחלה של סתימות ואף נזילות קטנות במיוחד. לעתים מכשיר הצילום מכיל גם זרועות מיוחדות שמסוגלות לפתוח סתימות, שנכנסות בחלק הפנימי של הצינור.

לאילו מצבים זה מיועד?

יש כמה מצבים שמצריכים צילום של קווי ביוב:

סתימות במערכת הביוב – סתימה בקווי הביוב עשויה לגרום לבעיות תברואתיות קשות, כיוון שהתוצאה המידית שלה היא הצפה של מי ביוב. כאשר יש סתימה חשוב בהחלט לטפל בה באופן מהיר ומידי. צילום קווי ביוב מאפשר לאתר את מיקום הסתימה במהירות ובזכות כך ניתן לטפל בסתימה בצורה היעילה ביותר.

נזילות בביוב – לעתים עשויה להיות נזילה בביוב. חשוב להבין שנזילות הן דבר שקשה לאתר בעין בלתי מזוינת וללא האמצעים המתקדמים שמשתמשים בהם בעת צילום של קווי ביוב. הצילום מאתר את המיקום המדויק של הנזילה, כהכנה לתהליך התיקון שלה.

הכנה לאישורים מהרשויות – במקרים רבים יש צורך לקבל אישור של הרשות המקומית או של רשויות אחרות על מנת לזכות בהיתרי בניה מטעמן. אחד מהדברים שרשויות אלו מבקשות הוא צילום של קווי הביוב, זאת על מנת לוודא שמערכת הביוב תקינה לפני התחלה של בנייה באזור. רק לאחר צילום הביוב בצורה מקצועית עם תוצאות שמוכיחות שהביוב נקי מסתימות ומנזילות, ניתן לקבל את האישורים הללו.

מי יכול לבצע צילום של קווי ביוב?

חשוב להבין שצילום קווי ביוב הוא דבר שמצריך יכולת טכנית גבוהה וידע מקצועי בשימוש במכשור המיועד עמו מבצעים את הפעולה. אדם לא מקצועי עשוי לקבל תוצאות שגויות באשר למיקומי סתימות במקרה הטוב ולפגוע במערכת הביוב במקרה הרע. מסיבה זו, חשוב להשתמש רק בשירות של אנשי מקצוע עם ניסיון רחב בצילום של קווי ביוב. 

צילום צנרת ביובצילום קווי ביוב

מנהל אתר • September 6, 2016


Previous Post

Next Post

Skip to content