איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

בעיות אינסטלציה

צילום צנרת לאיתור נזילות וסתימות

צילום צנרת ביוב מאפשר לאתר בצורה מדויקת את מקור הנזילה או הסתימה. באמצעות איתור של מקור הבעיה ניתן להתמודד איתה לצמיתות ולחסוך הוצאות מיותרות. הנה כל הפרטים

עד לפני מספר שנים ניתן היה לזהות מוקדים של נזילות וסתימות רק באמצעות הרמת מרצפות ופירוק צנרות. עם זאת, כיום כבר נהוג להשתמש באמצעי צילום מתקדמים. אמצעים מן הסוג הזה מאפשרים לסרוק את הצנרת מבפנים. באמצעותם ניתן לעקוב אחר הצנרת ולזהות את מקור הבעיה, הנזילה או הסתימה. בנוסף, השימוש בסוגים מסוימים של צילום צנרת ביוב מוכיח את עצמו גם במרחב הציבורי.

אלו היתרונות הברורים של צילום צנרת ביוב לאיתור נזילות וסתימות בהשוואה לשיטות מסורתיות:

א. חיסכון בזמן – הצילום חוסך בזמן כי הוא מספק תוצאות ונתונים בזמן אמת. ניתן למשל להחדיר מצלמה טרמית לתוך צנרת הביוב, לבצע מיפוי של האזור על פי טמפרטורות ולזהות נקודות חמות שמעידות על סתימה ונזילה. אפשרות אחרת היא להחדיר מצלמה באמצעות סיב אופטי ולהעביר כמויות גדולות של נתונים בתוך כבל נחושת.

ב. מניעת הרס – השימוש במצלמות לא הורס את המרצפות, הבטון או תשתית הבית. הוא מאפשר לזהות את הנזילות והסתימות במהירות וללא היערכות מיוחדת. המשמעות של מניעת הרס היא שניתן לשלב את עבודות האיתור גם בבתים חדשים או מיד אחרי שיפוצים.

ג. התמודדות עם מקור הנזילה – אי אפשר לטפל בסתימה או נזילה לצמיתות עד שלא מזהים את מקור הבעיה. בשביל לזהות את מקור הבעיה יש צורך בכניסה לתוך צנרת הביוב ובמעקב אחר ההסתעפות של הצינורות. הדרך היחידה לעשות זאת היא באמצעות ציוד צילום. במילים אחרות, צילום צנרת ביוב לאיתור נזילות וסתימות מאפשר להתמודד עם הבעיה עצמה ולא רק עם הסימפטומים המופיעים על פני השטח (כמו למשל רטיבות בקירות, בתקרה או על הרצפה).

איך מבצעים צילום צנרת ביוב?

שלבי העבודה עם צילום צנרת לאיתור נזילות וסתימות נקבעים במקום על ידי אנשי המקצוע. מלבד מצלמה טרמית וסיב אופטי, אפשר להחדיר רובוט זעיר אל תוך הצנרת ולהגיע למקומות שבדרך כלל חסומים בפני בני אדם. אפשר גם לשלב בין סוגים שונים של אמצעי צילום ולתעד את המתרחש בתוך הצנרת טרם הגשת תביעה נגד קבלן בנייה או חברת ביטוח.

הדבר החשוב הוא לפנות לחברה מקצועית שעוסקת בתחום של צילום צנרת ביוב מיד כאשר מופיעים סימפטומים של נזילה או סתימה. את הסתימה אפשר לזהות באמצעות עיכוב בהעברת המים מתוך הכיור או האסלה אל תוך הביוב, בעוד נזילה קל יחסית לאתר לפי הרטיבות. הזמנה מוקדמת של אנשי מקצוע מונעת נזקים נוספים לצנרת ועשויה לחסוך בהוצאות.

לסיכום, אין ספק לגבי החשיבות של צילום צנרת וניתן להיעזר בה גם לטובת מטרות כמו איתור נזילות.

 

מנהל אתר • June 26, 2017


Previous Post

Next Post

Skip to content