איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

פתיחת סתימות מחומרים שיש בבית

פתיחת סתימות ביוב לא חייבת להיות משימה מורכבת. על אף הפגיעה המהותית באיכות החיים, כל אחד יכול לנסות לפתוח את הסתימות לפני שהוא מזמין איש מקצוע. הניסיון לפתוח סתימות ביוב באופן עצמאי חוסך זמן וכסף ובעיקר מעניק תחושת סיפוק מסוימת. כמו כן, אין סיבה לוותר על הניסיון לפתוח את הסתימה ולנצל את ההזדמנות כדי להכיר טוב יותר את אופן הפעולה של הצנרת הביתית.

הנה למשל כמה שיטות לבצע פתיחת סתימות ביוב עם חומרים, כלים ואמצעים שאמורים להיות בכל בית פרטי:

א. שאיבת הסתימה עם פומפה – פומפה היא ציוד חובה בבית פרטי ורצוי להחזיק אותה בהישג יד עבור פתיחת סתימות ביוב. בעזרת הפומפה ניתן לייצר ואקום בתוך הצנרת ולשאוב החוצה את הגורם לסתימה. כמו כן, ברוב המקרים ניתן להסתפק במספר לחיצות ומשיכות של הפומפה כדי לשחרר את הצנרת ואת המים.

ב. סודה לשתייה – שפיכת סודה לשתייה לתוך הכיור או האסלה שבהם יש סתימה מסייעת לייצר תהליך כימי. מטרת התהליך הכימי היא למעשה לשחוק את הגורם שגרם לסתימה ולמנוע ממנו להשפיע על הצנרת. סודה לשתייה מתפקדת בהקשר הזה כמו חומר כימי, אך החיסרון הוא שהיא עלולה להסב נזקים לצנרת.

ג. קפיץ ארוך – קפיץ אינסטלטורים הוא בסך הכל קפיץ ארוך שמגיע לאורך של כמה מטרים ואותו אפשר לדחוף לתוך הצנרת. הצורה המעוקלת של הקפיץ מאפשרת למשוך החוצה את הגורם לסתימה, כמו גם לנקות לכלוך שהצטבר בתוך הצנרת. במידה ויש בבית קפיץ ארוך, כל מה שצריך לעשות הוא לסלסל אותו ולדחוף פנימה לתוך צנרת הביוב.

כל כמה זמן מבצעים פתיחת סתימות ביוב?

מלבד האמור לעיל, לא כדאי לחכות עד למצב של סתימה בביוב על מנת לנקות את הצנרת. רצוי להקפיד על תחזוקה שוטפת של הצנרת ולהימנע מלהשליך חפצים לתוך האסלה או הביוב.

יש להקפיד על שימוש בפח צמוד לשירותים ולא לזרוק פנימה נייר טואלט, להראות דוגמא אישית לבני המשפחה ולשקול טיפול תקופתי. את הטיפול התקופתי בצנרת ניתן לבצע לבד או בהזמנת אנשי מקצוע.

מנהל אתר • December 18, 2018


Previous Post

Next Post

Skip to content