איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

פתיחת סתימות בצנרת

תקועים עם סתימה בצנרת?

התקשרתם לאינסטלאטור והוא לא בא?

אז רק שתדעו – ישנם מספר אמצעים בולטים, המאפשרים פתיחה מהירה ויעילה של סתימות ביוב.

אז מי בעצם אשם במצב?
לא תמיד הסתימה היא תוצאה של תשתית לקויה, משום שגם כניסה של שערות, חפצים זרים או לכלוך או קקי של יונים יכולים ליצור סתימה מלאה של צינורות הביוב או הפתחים. צינורות הביוב הם חלק ממערכת מורכבת, אשר דורשת התייחסות מקצועית. ישנן עבודות ביוב המתמקדות בניקוי ושאיבת בורות שופכין, שומן, ספיגה ורקב, לעומת עבודות שטיפה ופתיחת קווי ביוב בלבד.

במידה ומדובר על סתימות בצינורות עירוניים מרכזיים, יש צורך לפעמים בהשחלת כבלים בין שוחות, פריצת סתימות בלחץ מים גבוה ושאיבת בורות בחניונים ובמפלסים תת קרקעיים.

שלב ראשון : פתיחת סתימות בתוך הבית

הכנה ובנייה לא נכונה של תשתית הביוב והאינסטלציה מייצרת בעיות חוזרות. ניקוז סתום בתוך הבית ניתן לפתור עם פומפה ביתית. יש להצמיד את הפומפה אל פתח הביוב, לוודא איטום מלא, ולדחוף כלפי מטה במספר פעולות מהירות. הואקום שנוצר בתוך הפומפה מייצר מנגנון משיכה, שבדרך כלל פותר בעיות ביוב קלות.

אמצעי נוסף, שיכול לעזור עבור פתיחת סתימות ביוב בבית, הוא שימוש בנוזל כימי חזק. נוזל לפתיחת סתימות מכיל חומרים כימיים, אשר ממיסים את הגורם לסתימה, וכך מאפשרים זרימה חלקה ונקייה יותר של הביוב בתוך הצנרת. יש לקרוא היטב את ההוראות המופיעות על הנוזל, להרחיק את הפנים ממקור הסתימה, לאחר שפיכת הנוזל או המים החמים, ולהמתין מספר דקות עד שהחומר יתחיל לפעול.

שלב שני – נקמת הפומפה: ביובית לפתיחת סתימות בצנרת

פתיחת סתימות ביוב בתוך הבית שונה מפתיחת סתימות של צנרת ברחוב או בחצר. עבור סתימות הביוב המרכזיות, האמצעים הפרטיים כבר לא מספיקים, ויש צורך במכונות מיוחדות כמו ביובית. את הביובית מפעילים אנשי מקצוע מיומנים ובעל ניסיון. רכבי ביובית מיועדים להתמודד עם כל אתגר, מאפשרים פתיחה מהירה של הסתימה, ואף מנקזים את הלכלוך. בעזרת כלי עבודה יעיל זה ניתן לתת מענה לסתימות במשך 24 שעות ביממה. שירותי הביובית מתאימים ללקוחות מוסדיים, עסקיים ופרטיים, ולמעשה לכל מי שנתקל בבעיות ביוב קשות.
הצפה של מי שופכין נחשבת מפגע תברואתי חמור. מלבד הריח וחוסר הנוחות, מי השופכין מושכים חרקים, מזיקים ומכרסמים, ופוגעים קשות באיכות החיים. מהבחינה הזו, שימוש בציוד המתקדם ביותר הוא חיוני, לצורך טיפול בתשתית הביוב שנפגעה. מלבד פתיחת הסתימות מאפשרת הביובית גם שטיפת צנרת בלחץ מים גבוה, ומבטיחה מעבר תקין של מי השופכין. צוות, המפעיל ביובית לצורך פתיחת סתימות, צריך לוודא שמי השופכין זורמים בצורה תקינה ואינם נערמים.
מערכת הצינורות התת קרקעיים נועדה לנקז את הביוב, ולהוביל אותו למכון טיהור. שימוש באמצעים ביתיים לפתיחת סתימות יכול להספיק, אך חשוב להכיר גם את האלטרנטיבות האחרות. בעזרת ביובית ניתן לענות על בעיות מיידיות, לטפל בסתימות, ולפתור מחדלים מוניציפאליים, אשר מנעו מערכות ביוב מסודרות.

סתימה בצנרתפתיחת סתימות

מנהל אתר • אוגוסט 19, 2013


Previous Post

Next Post

כתיבת תגובה

Your email address will not be published / Required fields are marked *

דילוג לתוכן