איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

פתיחת סתימות בביוב

פתיחת סתימות בביוב – איך עושים את זה? 

כמעט לכולנו קורה כשפותחים את הברז בכיור, במקלחת, במטבח, או בכל מקום אחר, אבל למרבה הזוועה – המים פשוט לא יורדים למטה. מה הבעיה? ככל הנראה, יש סתימה בביוב שלכם, ומכאן המים מתקשים לרדת. למה הסתימות הללו נוצרות? לעתים אלו שאריות שומניות אשר מצטברות על גבי הצנרת. לעתים אלו חפצים שונים שגורמים לסתימות הללו – למשל אם השלכתם מגבוני בד לבית השימוש, יש להניח שהם יגרמו לסתימה. כך או כך, אתם עכשיו צריכים להתמודד עם המצב הזה, ולבצע פתיחת סתימות. השאלה היא איך בכל זאת אפשר לעשות זאת – והאם אפשר לעשות זאת לבד ללא איש מקצוע?

לבחון את מצבי הסתימות לעומק

● באילו דרכים ניתן לפתוח סתימות בביוב? – יש כמה וכמה שיטות אפשריות לבצע פתיחת סתימות בביוב שלכם. דרך אחת היא בעזרת הפומפה. הפומפה יכולה להיות מושלמת לסתימות קלות יחסית. אם מצמידים אותה לפתח, מפמפמים היטב, עד שהלכלוך מתחיל לצאת החוצה. שיטה נוספת, שלרוב משלבים אותה יחד עם הפומפה, היא לשפוך לתוך הביוב חומר לניקוי סתימות. זהו חומר חומצי אשר בעצם עוזר להוציא את החומרים השונים שנדבקו לצנרת. לאחר שמכניסים את הנוזל ממתינים קצת – ואז מפמפמים, וכל הלכלוך יצא החוצה. אפשרות נוספת לבצע פתיחת סתימות היא בעזרת מכשיר מיוחד שנקרא קפיץ. זהו מתקן מיוחד שמאפשר השחלה לתוך צינורות הניקוז השונים שהיו פתוחים ונסתמו (צינורות ניקוז אלו קיימים בכיורים, מכונות כביסה, מקלחות ועוד), לאחר מכן אפשר להוציא החוצה את כל הלכלוך שתקע את הצנרת. השימוש בקפיץ גם יכול להתאים לפתיחת סתימות דרך פתחי הביוב עצמם בחלק מהמקרים, עם מעט מיומנות וניסיון.

● האם כל אחד יכול לפתוח סתימות בצנרת בביתו של הביוב ובחוץ? – זו כמובן שאלת השאלות במקרים רבים. אין ספק שיש לא מעט אמצעים שאיתם אפשר לבצע פתיחת סתימות בביוב בבית שלכם – ואפילו הקפיץ שנמצא בשימוש של אינסטלטורים – הוא כלי שאפשר למצוא בטמבוריות השונות, לקנות במחיר זול ולפתוח איתו סתימות. אבל אז עולה שאלת המיומנות והמקצועיות. לפעמים האמצעים שאנו נוקטים בהם פשוט לא מספיקים והסתימה לא נעלמת. לחילופין, הבעיה לכאורה נפתרת – אבל אחרי שבוע הסתימה חוזרת, וברור שהבעיה לא באמת נפתרה. כמו כן, תפעול של מכשירים כמו קפיץ הוא לא משהו שברור מאליו לאנשים שמעולם לא התנסו בעבודות צנרת בבית שלהם, והדבר עלול להקשות עליהם באופן משמעותי. אם כך, אנו ממליצים כמובן לנסות מידי פעם לטפל בבעיה בעצמכם אם זה נראה כמו סתימה פשוטה שקצת חומר ופמפום יפתרו – אבל אם זה חוזר על עצמו או אם יש הצפה – צרו קשר עם אינסטלטור.

לא לוקחים שום סיכון

אל תשכחו שאם מזניחים את הסתימה שיש לכם בביוב – תוך זמן קצר הבית עלול לסבות מהצפות שונות, ואתם תהיו בבעיה רצינית. לכן טפלו במהירות בבעיה – בין אם באופן עצמאי, ובין אם בעזרה מקצועית.

ביובפתיחת סתימות

מנהל אתר • November 22, 2015


Previous Post

Next Post

Skip to content