איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

פתיחת סתימות

פתיחת סתימות באמצעות סודה קאוסטית: יתרונות, חסרונות, אזהרות

רבים מאיתנו הנתקלים בסתימה בכיור או באמבטיה ממהרים לקרוא לאינסטלטור, אבל גם האינסטלטורים ממליצים לנסות שורה של פעולות פשוטות, שכל אחד יכול לעשות בבית לפני שהוא מגיע, כי אם מדובר בסתימה מקומית שניתן להתגבר עליה לבד חבל על הזמן של האינסטלטור ועל הכסף שלכם.

פתיחת סתימות

פתיחת סתימות

הפעולות הבסיסיות לפתיחת סתימות בבית

כאשר אתם מזהים סתימה בכיור המטבח או חדר האמבטיה או אפילו בשירותים ובאמבטיה יש כמה דרכים לנסות להתגבר עליה והן:

1. שימוש בפומפה – פומפה היא מכשיר הדוחף אוויר בלחץ לתוך הצנרת, וכאשר הסתימה קלה, לחץ האוויר יכול לשחרר אותה. יש לוודא שפתח הכיור מלא מים ושהפומפה אטומה לחלוטין לפני שמתחילים.
2. פירוק הכוס – מתחת לכל כיור יש כוס לצבירת לכלוך, ולעיתים היא מתמלאת וסותמת את מעבר הים לצינור הניקוז. ניתן לפרק את הכוס בצורה פשוטה, ולנקות אותה מהלכלוך ועל יד כך לעשות פתיחת סתימות יעילה.
3. שימוש בקפיץ – בכל חנות שכונתית לכלי עבודה ניתן (ומומלץ) לרכוש קפיץ אינסטלטורים שיכול לסייע רבות לפתיחת סתימות. את הקפיץ יש להחדיר לצינור הניקוז, ולסובב את הידית על מנת לפרק את הסתימה שנמצאת בהמשך הצינור.
4. פתיחת סתימות בעזרת סודה קאוסטית – שיטה זו עושה שימוש בחומר המכונה סודה קאוסטית שנחשב לחומצה מאד יעילה לצרכים אלה. החומצה מפרקת את החומרים הגורמים לסתימה ומשחררת אותה לזרימת מים חופשית.

העבודה עם סודה קאוסטית

כאשר מחליטים לפתוח סתימות עם סודה קאוסטית יש לוודא כי החלונות חדר פתוחים ולהשתמש בכפפות גומי עבות כדי להגן על הידיים. אין לשפוך את החומר לתוך כיור מלא מים כי זה עלול להתפוצץ לנו בפנים. יש לשפוך כמה כפות של החומר לתוך הכיור (לפי הוראות היצרן), כשאין בו מים, ולאחר מכן יש לשפוך באיטיות מים חמים לתוך הכיור. המים החמים גורמים לחומר להיות פעיל ולפרק את החומרים שסותמים את הצינור. יש להיזהר בזמן שפיכת המים החמים, שכן נוצרים אדים שאין לנשום אותם. יש לחזור על הפעולה שוב לאחר 20 דקות, כדי לוודא פתיחה יעילה של הסתימה. אם הסתימה אינה מתפרקת לאחר שני נסיונות זה סימן שהיא נמצאת רחוק יותר בתוך הצינור, ובמקרה זה יש לנסות להשתמש בקפיץ, וכשגם זה לא עוזר יש לקרוא לאינסטלטור, ובכל מקרה לומר לו שעשיתם שימוש בסודה קאוסטית, כדי שיזהר בעת העבודה שלו.

כללי בטיחות בעת השימוש בסודה קאוסטית

חומר זה הוא חומר כימי חזק ביותר ויש להרחיקם מילדים. מומלץ לאכסן אותם במדפים גבוהים בארון השירות שבבית או בארון נעול. כלל חשוב נוסף הוא לאוורר את הבית בכל פעם שנעשה שימוש בחומר זה, כדי למנוע אפשרות של שאיפת האדים העולים מחומר זה בעת השימוש בו. חשוב להשתמש בכפפות, ולהשתמש בחומר על פי ההוראות שעל גבי המיכל.

המאמר באדיבות אור אינסטלציה ושיפוצים

אינסטלטורפתיחת סתימות

• March 3, 2014


Previous Post

Next Post

Skip to content