איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

שימוש בפומפה לפתיחת סתימה בשירותים

פתיחת סתימה בשירותים

השירותים נסתמו והמים לא יורדים באסלה? אין צורך להיכנס לפניקה, ואין צורך למהר ולקרוא לאינסטלטור ברגע הראשון.

מאד ייתכן כי הסתימה היא מקומית בחלק הצינור שבין תחתית האסלה לצינור הניקוז המוביל את מי השירותים למערכת הביוב. במקרים רבים של סתימת מים בשירותים מדובר בתקלה מקומית שנגרמת כתוצאה מהשלכת חפצים שונים לאסלה. לילדים יש נטייה להשליך חפצים וצעצועים לתוך השירותים כדי לראות כיצד אלה נשטפים ונעלמים – מן סקרנות של ילדים. אבל גם המבוגרים נוהגים להשליך חפצים שונים לשירותים שזה לא מקומם.

בין החפצים השכיחים שמושלכים לאסלות השירותים שגורמים לסתימות בשירותים תמצאו טמפונים משומשים, תחבושות היגייניות, צבירים של צמר גפן, קונדומים משומשים, ניירות לחים, תרופות ישנות, וחפצים מוצקים שונים שמקומם בפח האשפה ולא באסלה. בקיצור: אין להשליך לאסלת השירותים כל חפץ מעבר להפרשות הגוף ונייר טואלט שמסוגל להתפרק במים. כל יתר החפצים אינם מתפרקים, והם מצטברים בצינור הניקוז עד שהן סותמים את זרימת המים ונוצרת סתימה.

דרכים לפתיחת סתימה בשירותים

סתימה בשירותיםחשוב להדגיש כי לא תמיד מקור הבעייה הוא בהשלכת חפצים אסורים לאסלה, וכי ישנם מקרים שהאסלה נסתמת כתוצאה של צינורות לא תקינים או סתימה במערכת הביוב המרכזית המונעת את ירידת המים בצינורות. במקרים כאלה יש לקרוא לאינסטלטור כדי להתגבר על הבעייה, ויש מקרים שחובה להזמין ביובית כדי לפתוח את הסתימה במערכת הביוב של הבניין או בזו העירונית.

במקרים הקלים יותר ניתן להתגבר על הבעייה לבד בדרכים הבאות:
•  שימוש בפומפה
•  שימוש בקפיץ אינסטלטורים
•  שימוש בחומר כימי מתאים

שימוש בפומפה – פומפה היא מכשיר פשוט הגורם להחדרת לחץ אוויר לתוך צינורות הניקוז ומאפשר פתיחת סתימות קלות. אופן השימוש בפומפה הוא כזה: מומלץ להקיף את האסלה בסמרטוטים כדי לקלוט את המים שיינתזו בעת הפעולה, ולהשתמש בכפפות גומי להגנה מפני לכלוך וחיידקים. יש לרוקן את האסלה ממים בעזרת כוס פלסטיק, ולהשאיר כמות קטנה בתחתית השירותים. לאחר מכן יש להצמיד את הפומפה לפתח הניקוז וללחוץ מספר פעמים. לחץ האוויר אמור לפתוח את הסתימה. במידה והדבר לא מסתייע יש לפנות לדרך השנייה.

שימוש בקפיץ אינסטלטורים – קפיץ אינסטלטורים לאסלות מכוסה בשכבת גומי מיוחדת למניעת פגיעה בצינור הניקוז, ויש להחדירו לתוך השירותים ולסובב אותו בעזרת הידית הנמצאת בצידו הקרוב אליכם. פעולה זו יכולה לפרק את הסתימה, ולגרום למים לזרום שוב. במידה וגם זה לא עוזר יש לפנות לדרך השלישית.

שימוש בחומר כימי – ניתן לרכוש חומר כימי מיוחד לפתיחת אסלות שאינו פוגע בפורצלן שממנו עשויה האסלה. בעת השימוש בחומר זה יש להרחיק את הילדים מהמקום, ולעקוב אחר הוראות השימוש במדוייק. יש להמנע ממגע עם החומר בעור או בעיניים.

לאחר הפעולות הללו יש להוריד את המים באסלה, ולוודא כי הסתימה נפתחה. במידה והסתימה בשירותים לא נפתרה בדרכים אלה יש לקרוא לאינסטלטור מקצועי שיטפל בבעייה.

 

אינסטלטורסתימהסתימה בשירותיםפומפה

מנהל אתר • אוגוסט 29, 2013


Previous Post

Next Post

כתיבת תגובה

Your email address will not be published / Required fields are marked *

דילוג לתוכן