איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

פיצוץ בצנרת

פיצוצי צנרת- לא נורא, ניתן לתקן

פיצוצי צנרת הם תופעה מוכרת וידועה בעיקר לאינסטלטורים ובעלי דירות. ברגע בו מאתרים או מבחינים בפיצוצי צנרת יש להתייחס אל הבעיה בהתאם ולא להזניחה. פיצוצי צנרת אשר לא מטופלים כראוי עלולים לגרום לנזקים גדולים וחמורים יותר, כגון: נזילות, רטיבות, עובש, ריחות לא נעימים ואף במקרים קיצוניים יותר לגרום לנזק בריהוט הבית.

כיצד אנו יודעים אם הצנרת אכן התפוצצה

אם קיים חשד לפיצוץ בצנרת והזמנתם בעל מקצוע, כדאי שתבינו מעט מהן הפעולות אותן יבצע האינסטלטור על מנת לאתר את הבעיה ולטפל בה. בעל המקצוע ירכיב שעון מנומטר אשר תפקידו הוא למדוד את לחץ המים ולבחון האם קיימת בריחה של מים מן הצינור המדובר. במידה ויסתבר כי קיימת בריחה של מים, יאתר האינסטלטור את הצינור הבעייתי.

בכל מבנה קיימים שני סוגי צינורות: צינור חם וצינור קר.

תיקון פיצוץ בצנרתמגלה מתכות אלקטרוני בסיוע של סטטוסקופ, יעזור לבעל המקצוע לאתר את הנקודה המדויקת בה קיימים פיצוצי צנרת. לאחר שמצליח האינסטלטור לזהות את מיקום הדליפה הנקודתית, הוא מקבל את ההחלטה הנכונה כיצד נכון לחשוף את מקום הדליפה. פעמים רבות ההחלטה אשר תתקבל, תהיה להסיר את הריצוף, לתקן את הפיצוצים בצנרת ובסופו של יום להחזיר את המצב לקדמותו. הקפידו כי בעל המקצוע אשר ביצע את התיקון בצנרת הוא גם זה אשר יחזיר את הריצוף ויסדר אותו, אין אתם צריכים להזמין בעל מקצוע אחר שיבצע פעולות אלו. אם פיצוצי צנרת לא התגלו לאחר כל הבדיקות, כנראה שישנה דליפה מהביוב.

כיצד מתקנים פיצוצי צנרת

בתחילת המאמר הסברנו באופן פרטני כיצד מתבצעת עבודת תיקון הצנרת באם קיים פיצוץ או פיצוצי צנרת.
בחלק זה נתרכז יותר בכלי העבודה איתם אמור לעבוד בעל המקצוע.
שעון מנומטר – בעזרת שעון המנומטר מבצעים בדיקה מדויקת של נזילת מים מן הצנרת.
מגלה מתכות אלקטרוני – כל אינסטלטור יחזיק מגלה מתכות אלקטרוני בעזרתו יגלה את הרטיבות.
אוזניות סטטוסקופ – אוזניות אלו יעזרו לאתר את המיקום המדויק בו יש פיצוצי צנרת משום שהן רגישות וניתן בעזרתן לשמוע כל דבר.

אם בעל המקצוע שמגיע אליכם מביא עמו כלי עבודה אלו בתוספת כלי עבודה סטנדרטים, דעו כי מדובר באינסטלטור מקצועי היודע כיצד לאתר את הבעיה ולתקן אותה.

פיצוץ

מנהל אתר • October 2, 2013


Previous Post

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Skip to content