איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

על החשיבות שבבדיקת שמאות בדירה החדשה

אתם עומדים להיכנס אל ביתכם החדש ולהגיע אל המנוחה והנחלה? ברכותינו. אולם טרם תתרווחו בבית החדש ותתחילו לעצב אותו כרצונכם, חשוב לוודא שאין בנכס ליקויי בנייה העלולים לשבש את חייכם ולפגוע משמעותית בשוויו ובערכו הכספי של הנכס. שמאי מקרקעין מקצועי, מנוסה ומוסמך יכול לסייע בידכם ולבדוק עבורכם באופן מעמיק ויסודי כי העבודה על הבית נעשתה במלוא הרצינות, האחריות ותשומת הלב, תוך שימוש בחומרי בנייה איכותיים וכי אתם יכולים להיכנס אל ביתכם החדש בשקט ובנינוחות.

ליקויי בניה בנכסי מקרקעין

ישנו רצף גדול מאוד של ליקויי בנייה שיכולים לצוץ בעת ביצוע בדק בית. ליקויים אלו יכולים להיות קטנים, כמעט בלתי מורגשים וחסרי משמעות או לחילופין כאלו שמשבשים לחלוטין את חיי הדרים בנכס ובמקרים קיצוניים אף מסכנים אותם. ישנם ליקויים סמויים, שעין בלתי מקצועית תתקשה מאוד להבחין בהם ולאתר אותם, ולעומת זאת ישנם ליקויים שרק עיוור לא ישים אליהם לב. בכל מקרה, ליקויי בנייה הינם נפוצים מאוד, וחשוב לאתר אותם מבעוד מועד ע"מ לטפל בהם כראוי או לחילופין לקבל פיצוי בגינם.

אלו סוגים של ליקויי בנייה ניתן למצוא?

1) ליקויים אסתטיים – ליקויים אלו נראים למרחוק וקלים מאוד לאבחון. מדובר בשורה של ליקויים שעקר הנזק שלהם הוא אסתטי, ובכך גורמים לירידה בשווי הבית. ליקויים אלו נגרמים לרוב עקב עבודה פזיזה וחסרת אחריות ושימוש בחומרים זולים, ללא תו תקן כנדרש. דוגמא נפוצה לליקויים אסתטיים היא ליקויי רטיבות, הנגרמים לרוב בגלל בעיות צנרת או נזילה בעונת החורף הגורמות לסדקים בקירות, לכתמי רטיבות, לעובש וטחב.
2) ליקויי בטיחותיים – ליקויים אלו נסתרים לרוב וניתן לאתר אותם רק באמצעות איש מקצוע תוך שימוש בציוד החדיש והמתקדם ביותר שישנו. ליקויים אלו עלולים להיגרם עוד טרם הבנייה, עקב סוג קרקע שאינו מתאים וראוי לבנייה, או בכל שלב של הבנייה, מיציקת היסודות ובניית השלד ועד השלמת הבנייה של הגג.
3) ועוד

בין אם מדובר בליקויים אסתטיים ובין אם מדובר בליקויים בטיחותיים, חשוב מאוד כי תתייעצו עם שמאי מקרקעין מקצועי על מנת לאתר את הליקויים הללו מבעוד מועד ולטפל בהם באופן יסודי או לחילופין לקבל בגינם פיצוי כספי הולם.

שמאי מקרקעין לליקויי בניה

לאחר שבדק באופן מעמיק ומקיף את הבית תוך שימוש בציוד המתקדם העומד לרשותו, מגיש השמאי את חוות דעתו המקצועית בדו"ח מסודר ומפורט, המנוסח בשפה בהירה ונהירה. דו"ח זה יכול לשמש בעתיד כראיה משפטית, במידה ודרך המו"מ לא צלחה וההתדיינות עם הקבלן או בעלי הדירה הגיעה לערכאה משפטית. לכן, בבואכם לבחור את השמאי מקרקעין איתו תעבדו, חשוב לוודא כי הוא הינו חבר לשכת שמאי המקרקעין בישראל, בעל תעודות כנדרש והינו מוסמך מטעם החוק לתת עדות בפני בית המשפט בעת הצורך.

מנהל אתר • נובמבר 24, 2013


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן