איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

עזרה ראשונה לנזילה שמתחילה

מה לעשות כשממש אין ברירה? כשיש סתימה בשירותים באמצע הלילה או כשהמים לא יורדים בכיור ואין למי לקרוא?


נכון, כשמעלים את הביטוי "אינסטלציה" רמות הלחץ עולות בעיקר כשמדובר בנו, חסרי הניסיון. תחום הנזילות, הסתימות ופיצוצי הצנרת בדרך כלל מסתיים עם העסקתו של איש מקצוע מיומן אך מה עושים כשהשירותים משמיעים קולות מוזרים באמצע הלילה או שהכיור הפך לבריכת משושים קטנה ולא חביבה?

יכול להיות שיש לכם חוש לתיקונים או שיש אתכם מישהו עם ניסיון ולו המועט ביותר אך יכולה גם להיווצר סיטואציה שאתם לגמרי לבד, אתם והטפטופים או הכיור האימתני ולבדכם מנסים לטפל באסון המתרחש לו.

מחזור הדם של הבית
כשיש שיבוש בבית שלנו, בעיקר אם מדובר באמצע הלילה או בסופי שבוע, כדאי שנדע כיצד להתמודד. לא כולם זוכים לגור בדירה עם יותר מאסלה אחת וחשוב לנסות לתקן את התקלה ועוד יותר חשוב לנסות לעשות זאת נכון ולא לייצר נזק גדול יותר. רבים הם המקרים שאיש המקצוע מגיע לתקן את מה שתיקנתם (או שחשבתם שתיקנתם).

מה יכול להשתבש ומה אפשר לעשות
שני המקרים העיקריים שבהם תתקלו ותוכלו לזהות כבעיה אפשרית הם הסתימות (סתימת כיור, סתימת אמבט, סתימת אסלה) וכמובן הנזילות – ברז, תקרה, סיפון דולף .

הצפה של הבית היא המקרה הקיצוני של בעיית אינסטלציה ולא ניתן להתעלם ממנה בעיקר אם אתם שבים הביתה באמצע הלילה למציאות אימתנית במיוחד כשהרהיטים שלכם צפים כאילו היו בנופש בים המלח. אסלה סתומה ושות' – האם לא מתמלאים מים במיכל ההדחה? האם האסלה לא נשטפת כראוי? האם המים באסלה עולים ולא יורדים חזרה?

ייתכן שאתם זקוקים לשחרר את הסתימה לפני שהעניין מחמיר. פומפה תמיד יכולה לעזור או לפחות תוכלו לנסות להציל את המצב בשימוש בה. חשוב לציין כי הפומפה תוכל לתת מענה במקרים של סתימות קלות ומהווה עזרה ראשונה מהירה וחיונית. סתימה בכיור, באמבט או באסלה נחשבת סתימה "קלה". אם תחוו חלילה וחס סתימה בביוב, סיכוי טוב שהדירה שלכם תוצף ובמקרה זה נמליץ חיש מהר ליצור קשר עם איש מקצוע גם אם זה אומר לחפש אחד כזה בשעה שתיים לפנות בוקר. במקרה זה לא מדובר על הגשת עזרה ראשונה, אלא על החייאה..

נזילות

ברז דולף זה בעייתי לא רק בשל הדליפה עצמה והרעשים שהיא משמיעה, אלא גם מבחינת סוגיית בזבוז המים אשר בכנרת. על פניו ניתן "לחיות" עם ברז דולף זמן רב אך חשבו על ההשלכות של זה. כשמדובר בברז דולף ייתכן כי מדובר על גומייה אשר התייבשה ויש להחליפה. לעיתים כל "הראש" של הברז הוא זה שגורם לדליפה ואפשר להחליף גם אותו. אין מדובר בהוצאה גדולה ולרוב הנזילה מפסיקה וחוזרים לשגרת היום. לפני פירוק הברז יש לזכור לסגור את הברז הראשי.

נשמע מסובך? לא יודעים היכן שעון המים? לא בטוחים שתדעו כיצד להרכיב מחדש? במקרה כזה כדאי להזמין איש מקצוע. אינסטלאטור מיומן יגיע עם כל אביזרי האינסטלציה הדרושים ויפתור את הבעיה ברגעים ספורים.

נזילהנזילותסתימה באמבטיהסתימה בכיור

מנהל אתר • אוגוסט 15, 2013


Previous Post

Next Post

כתיבת תגובה

Your email address will not be published / Required fields are marked *

דילוג לתוכן