איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

פתיחת סתימות

סתימה באסלה – מניעה ושחרור

סתימה באסלה איננה מתרחשת סתם כך. ישנן סיבות רבות להיתכנות של סתימה באסלה, אבל ברוב המקרים מדובר בשימוש לא נכון של האסלה, והשלכת חפצים שאסור להשליך אותם לתוכה. במקרים אחרים יכולה להיגרם סתימה באסלה כתוצאה מתשתית לקוייה של מערכת הניקוז מהבית למערכת הביוב העירונית, ולעיתים מדובר בסתימה במערכת הביוב עצמה.

הדרך למנוע סתימות באסלה

לפני שניכנס לדרכים לשחרור סתימה באסלה, יש להדגיש שוב כי רוב הסתימות קורות בגלל השלכת חפצים שונים לאסלה. בבתים שבהם יש ילדים קטנים קורה הדבר בתדירות גבוהה, כאשר הילדים הסקרנים משליכים כל מיני חפצים או חלקי צעצועים לאסלה כדי לראות איך הם נעלמים. במקרים אחרים יכולים ליפול לאסלה חפצים אחרים, וידוע על מספר לא קטן של אבידת טלפונים ניידים באסלות. סיבה נוספת לסתימה באסלות היא השלכת חפצים שאסור להשליכם, ומדובר בנו, בבוגרים, העושים שימוש לא הולם באסלה כבפח אשפה.

הדברים שאין להשליך לאסלה הם:

• ניירות לחים
• טמפונים ותחבושות היגיינה
• קונדומים משומשים
• תרופות ישנות
• צמר גפן
• אין לשפוך שמן או תכולת סירים עם אוכל לאסלה
• כל חפץ מוצק אחר
אם תקפידו על אי השלכת חפצים ודברים אלה לאסלה היא תשאר פתוחה ולא תיסתם. אבל במידה והאסלה כבר סתומה, ישנן דרכים לפתוח את הסתימה לפני שקוראים לאינסטלטור כדי להתגבר על הבעייה.

הדרכים לשחרור סתימה באסלה

סתימה באסלהכדי להתחיל בעבודת פתיחת הסתימה מומלץ לעטוף את סביבת האסלה המספר סחבות או עיתונים, ולהשתמש בכפפות גומי להגנה מחיידקים ולכלוך על הידיים. יש לרוקן את האסלה ממים על ידי שימוש בכוס פלסטיק גדולה, ולהשאיר כמות קטנה של מים נראית לעין. יש להכניס פומפה לאסלה, ולוודא שמכסה הפומפה מכסה את פיית הניקוז בשלמות, וכי הפומפה מכוסה במים שהשארתם באסלה. יש ללחוץ על הפומפה מספר פעמים על מנת שלחץ האוויר שנוצר ישחרר את הסתימה.

במידה והסתימה לא נפתחת ניתן לעשות שימוש בקפיץ אינסטלטורים מיוחד המכוסה שכבת פלסטיק להגנת האסלה משריטות. יש להחדירו לאסלה ולסובב. הקפיץ יכול לפרק את הסתימה ולגרום למים לזרום שוב. לאחר פעולות אלה יש להוריד את המים שוב, ולוודא כי הסתימה לא קיימת עוד. דרך נוספת לפתיחת סתימה באסלה היא על ידי שימוש בחומר כימי מיוחד לצורך זה. יש לוודא כי החומר מתאים לאסלות שעשויות פורצלן ואין לערבב בין חומרים כימיים שונים. עבודה עם חומרים אלה חייבת להיעשות כאשר הילדים רחוקים מהמקום, ויש להיזהר ממגע עם החומר בעור או בעיניים.
לאחר העבודה יש לנקות היטב את הפומפה ו/או את הקפיץ, שכן באסלה יש חיידקים רבים שלא תרצו שיכנסו אליכם הביתה בדלת הראשית.
במידה ופעולות אלה לא מצליחות לשחרר את הסתימה, זה סימן שיש לכם בעייה יותר רצינית, וזה הזמן לקרוא לאינסטלטור.

 

סתימהסתימה באסלה

מנהל אתר • ספטמבר 11, 2013


Previous Post

Next Post

כתיבת תגובה

Your email address will not be published / Required fields are marked *

דילוג לתוכן