איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

ספרינקלרים

נזילות ממערכות כיבוי אש

כיצד תיתכן נזילה ממערכת הכיבוי?

נזילות ממערכות כיבוי אש יכולות להתרחש ממש כמו נזילה מכל צנרת אחרת. צנרת כיבוי האש עשויה מחומרים שדומים מאוד לצנרת שיש לכם בקיר שמספקת מים זורמים לחלקים מסוימים בבית. אמנם הצנרת שונה מעט בקוטר שלה ובעובי שלה אך בסופו של דבר מדובר בצינור מים לכל דבר. הבעיה של הצנרת הזו היא הבעיה של כל הצנרות באשר הן, בלייה עם הזמן. צינורות יכולים לספוג נזקים גדולים מאוד עם הזמן וכך יתחילו תהליכי קורוזיה שיגרמו לנזילה שאמנם יכולה להיות קטנה מאוד אך בעל זאת ההשפעה שלה על המערכת והנזקים שהיא גורמת יהיו גבוהים מאוד.

מה הסכנות בנזילה מהמערכת הזו?

כאשר יש נזילות ממערכות כיבוי אש, יש כמה סכנות כאשר אפשר לחלק אותן לסכנות למערכת כיבוי האש וסכנות למקום עצמו. אמנם אם תהיה שריפה גם המקום עצמו יינזק כשמערכת כיבוי האש לא תפעל אך בכל זאת יש לחלק אותן כך שתבינו שהפגיעה יכולה להיות בשגרה גם כאשר אין צורך במערכת עצמה. אם המערכת סובלת מנזילה די גדולה או כמה נזילות, יש סיכוי שלחץ המים לא יהיה מספק בספרינקלרים, או שצינור כיבוי האש לא יצליח להסניק את המים. יחד עם זאת חשוב לזכור שכל נזילה יכולה לגרום להס של התקרה, הקיר או כל מקום שאליו יגיעו המים באופן קבוע לטווח הארוך.

כיצד נזהה את הנזילה ומה נעשה?

כדי לזהות נזילות ממערכות כיבוי אש חשוב לבצע בדיקת תקינות שנתית. אמנם בדיקה כזו עולה לא מעט והיא יכולה להגיע לאלפי שקלים במקום גדול, אך אין ברירה אלא לבצע אותה לפי התקנים. מעבר לחוק שמחייב אתכם לבצע את הבדיקה, אתם צריכים לבצע אותה כדי לבדוק בפועל שאין נזקים חמורים מנזילות שכמובן יעלו לכם יותר, בעיקר אם תגלו אותן בשלב מאוחר. חשוב לזכור כי זיהוי הנזילה יתבצע כמו כל נזילה אחרת לפי סימנים של רטיבות, קילוף צבע מהקיר, עובש שמתחיל לעלות מהקירות וכמובן גם חשבון מים גבוה בלי סיבה שידועה לכם. לעתים אפשר לראות את הנזילה באופן ויזואלי.

כיצד נבחר את איש המקצוע הנכון?

מערכות כיבוי אש מצד אחד הם מערכות מורכבות מאוד ומצד שני עדיין מדובר בצנרת ובנזילה. למי צריך לקרוא, לטכנאי כיבוי האש או לאינסטלטור? חשוב לזכור שכיום יש מערכת כיבוי אש לכל עסק ולכל מוסד לפי החוק. גם בבנייני מגורים רבי קומות ואפילו בבתים פרטיים יש כיום מערכות כאלו שמגנות על המשפחה ועל הרכוש. לכן גם התקלות במערכות אלו נפוצות וביניהן גם נזילות. כאשר ישנה נזילה ניתן לטפל בה באמצעות טכנאי מערכות כיבוי אש וכמובן על ידי אינסטלטור. רק חשוב לזכור שגם לאינסטלטור או למאתר הנזילות וגם לטכנאי שמגיעים חייבת להיות היכרות עם בעיות כאלו.

כיצד נמנע מהתקלה לחזור בשנית?

אחרי שטיפלתם בנזילות ממערכות כיבוי אש בוודאי לא תרצו שהבעיה הזו תחזור. לא רק שמדובר בבעיה שלא זול לטפל בה, מדובר בבעיה שיכולה לעצור לכם את השגרה ועוד לגרום נזקים נוספים שגם בהם תצטרכו לטפל. כאשר אתם מתקינים מערכת כיבוי אש חשוב לעשות זאת עם חברה מוכרת ועם טכנאים מוסמכים ומקצועיים. רק כך תוכלו למנוע עבודה רשלנית שתגרום לנזילות בהמשך, כמו למשל בחיבורים בין הצינורות. אם מדובר בנזקי הזמן ובהופעת קורוזיה חשוב שתזכרו כי טיפול נכון בפעם אחת אמור לאטום את הצינור חדש ובמקרים מסוימים כדאי להשקיע ולהחליף את החלק הפגום.

ספרינקלרים

מנהל אתר • February 13, 2019


Previous Post

Next Post

Skip to content