איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

רטיבות בתקרה

נזילות מחדר האמבטיה

לעיתים קרובות מתרחש מצב בו נזילה מתוך הצנרת באמבטיה מגיעה לתקרת השכנים. במאמר הבא נסביר כיצד בודקים את מקור הנזילה ונבין מה עושים כדי להחליף מקלחונים ולתקן את הנזק

הבעיה העיקרית עם נזילות היא שהן נוטות להחמיר. אין להקל ראש בנזילה וחשוב לטפל בה מוקדם ככל האפשר. נזילה מחדר האמבטיה לדוגמא גורמת לעיתים קרובות לפיצוץ בצנרת והיא יוצרת נזקים בלתי הפיכים לרכוש, לציוד ולמבנה. אך יחד עם זאת, היום ניתן להתמודד עם נזילות מחדר האמבטיה כל עוד מתייעצים עם אנשי המקצוע הנכונים.

בשלב הראשון יש לזהות את מוקד הנזילה. אינסטלטור הוא איש המקצוע המתאים עבור המשימה והוא יכול להשתמש במצלמה תרמית על מנת לעקוב אחר הצנרת. במידה והנזילה מגיעה מתחת לרצפת האמבטיה או המקלחון, יש צורך בהרמת מרצפות ולאחר מכן באיטום מחדש.

מתי מחליפים מקלחונים ומי אחראי על תיקון הנזק?

השאיפה היא להגיע למוקד החיבור בין הצינורות ולהחליף את הצינורות הרקובים או הפגומים. הבדיקה של איש מקצוע חיונית לצורך תיקון הנזק ובחירת פתרונות. חשוב להבחין בין נזילות הנגרמות כתוצאה מאיטום לקוי לבין נזילות בצנרת עצמה. במידה והאיטום בתוך המקלחון או האמבטיה אינו תקין, ניתן לפרק ולהרכיב אותם שוב עם חומרי בידוד מתאימים.

אם הנזילה היא בשל ריקבון בצינורות, התיקון הנפוץ הוא החלפת הצינורות עד הברז הראשי. המקרים המסובכים מתרחשים בבניינים רבי קומות בהם נזילה בחדר אמבטיה אחת פוגעת בתקרה של השכן מהקומה למטה. האחריות על תיקון הנזק חלה על בעלי הבית, אולם בהרבה מקרים העלות מכוסה על ידי פוליסת הביטוח.

כמה עולה לתקן נזילות בחדר האמבטיה?

החשש של בעלי בתים הוא מפני העלות של תיקון נזילות בחדר האמבטיה. טווח המחירים של תיקון נזילה מורכבת עומד על 500-2,000 ש"ח, אך הרבה תלוי במקצועיות של האינסטלטור ובאופי הבעיה. אפשר לחסוך בהוצאות אם משקיעים בבחירת איש מקצוע מתאים העונה על הקריטריונים הבאים:

א. ניסיון – כדאי לשים דגש על הניסיון של אנשי מקצוע ועל ההיכרות שלהם עם התחום. אפשר לברר על הניסיון של האינסטלטור דרך אתרי האינטרנט, באמצעות המלצות של חברים בני משפחה או לאחר תיאום פגישה אישית.

ב. עמידה בלוח זמנים – רצוי לבצע את התיקון במהירות כדי למנוע בזבוז מים או נזק נוסף לשכן ולתשתית האינסטלציה. העמידה בלוח זמנים היא שיקול משמעותי גם בתיקוני נזילות במשרדים ועסקים.

ג. יחס אישי – מתן עדיפות לאינסטלטור המקפיד על יחס אישי ברמה גבוהה משתלמת בטווח הקצר והארוך. אינסטלטור כזה יכול להמליץ ללקוח על הפעולות הנדרשות ולחסוך ממנו הוצאות נוספות בעתיד.

לסיכום, נזילה מחדר האמבטיה פוגעת באיכות החיים אך אפשר להתמודד איתה. כדאי לבדוק מה מקור הנזילה, להתייעץ עם אינסטלטור ולהפעיל את הכלים המתאימים עבור הבעיה. 

• November 10, 2014


Previous Post

Next Post

Skip to content