איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

נזילות מהמזגן – גורמים ודרכי טיפול

אחד המקרים המבאסים יותר בימות הקיץ הוא להגיע הביתה לאחר יום עבודה מפרך ומיוזע, להדליק את המזגן ולגלות לאחר מספר דקות שמים מטפטפים ממנו אל חלל הבית, מבלי שאף אחד תכנן לעשות ספונג’ה היום. מהי הסיבה לכך? האם ניתן לפתור את הבעיה באופן עצמאי? מתי צריך לקרוא לאיש מקצוע?

ניכר שבמרבית המקרים בהם מתרחשת נזילה כזו, מקורה ביחידה הפנימית בבית, כך שטרם מזדרזים להזעיק בעל מקצוע, ישנם מספר דברים שכדאי קודם לנסות לבד.

מזגן מטפטף – מדוע?

חדירה של לכלוך לתעלה הניקוז: קיום לכלוך בתעלת הניקוז מביא לסתימת פתח היציאה וכך לנזילת מים ממנה אל הבית. ייתכנו גם סדק או חור שנוצרו בתעלה, הגורמים לנזילת מים. מחסור בגז מזגנים גורם להיווצרות קרח על המאייד ולנזילת מים מהיחידה הפנימית אל הבית.

צינור ניקוז סתום: עלול להביא לעליית מפלס המים ופלישתם לבית. מסנן סתום מלכלוך: סתימה כזו מקשה על המאייד, כך שיש לפתוח את היחידה ולנקותה מהלכלוך המצטבר שסותם מעבר חופשי של מים.

דליפת מים במזגן – מדוע חשוב לתקן במהירות?

מזגנים דולפים זו תופעה נפוצה יותר בעונת הקיץ, שהרי הם מופעלים משך רוב שעות היממה, מה שמעלה משמעותית את הסבירות לתקלות. מזגן נוזל או דולף עלול להוביל לקצר חשמלי ולשריפה, והסכנה רבה אף יותר כאשר מדובר בשעות השינה והלילה.

מה ניתן לעשות עצמאית?

במקרים רבים ניתן לפתור את העניין באופן עצמאי באמצעות תחזוקה ובדיקה תקופתית של הרכיבים הבאים:

  • ניקוי מסננים אחת לחודשיים. זוהי פעולה פשוטה שניתן לבצע בידיים לא מקצועיות. הרימו את מכסה המזגן, שלפו פילטרים ושטפו אותם בזרם מים חמים עם תמיסת סבון. תוכלו להיעזר במברשת עדינה ולהסיר הצטברות של לכלוך. בתום הניקוי, ייבשו את הרכיבים בכדי למנוע יצירת עובש בתוך המזגן
  • בדיקת צינור ניקוז. אתרו את צינור הניקוז במזגן ובדקו שאינו סתום. את הצינור, הממוקם מחוץ לבית, יש לבדוק האם קשור או מקופל בקצהו; במידה שמכופף, יש למתחו על-מנת לאפשר זרימת מים קלה בתוכו. יש להימנע מהנחת חפצים על הצינור כדי להימנע מסתימה.

טכניקה להסרת סתימה בצינור: בעזרת יניקת אוויר עם הפה והסטת הצינור החוצה, באופן שיאפשר לסתימה להשתחרר, יחד עם מים מלוכלכים שיצאו החוצה.

נזילה מהמזגן

איך יעזור בעל מקצוע בטיפול במזגן נוזל?

בעיות מסוימות יכולות להיפתר רק עם הזמנת טכנאי מזגנים מוסמך ובעל ניסיון.

מסננים: טכנאי מזגנים יבדוק תחילה אם המסננים סתומים מהצטברות לכלוך ואבק. לאחר מכן יוודא שאין גורמים אחרים שעשויים להוביל לבעיה. בנוסף יבדוק הטכנאי את צינור הניקוז וישחרר סתימה במידה שקיימת. מחסור בגז: הטכנאי ישתמש במכשור בדיקת לחץ כדי לבדוק את כמות הגז במזגן וימלא גז במקרה של מחסור.

חדירת אבק ולכלוך אל תעלת הניקוז של המזגן: הטכנאי יפתח את מכסה תעלת הניקוז התחתון ויסיר מתוכה את הלכלוך. הוא יוודא כי ישנה זרימה טובה של מים דרך צינור הניקוז. הטכנאי ימשיך את הבדיקה ויוודא קיומו של שיפוע מפתח הניקוז ועד לקצה צינור הניקוז.

נזילה מהמזגן

מנהל אתר • June 27, 2018


Previous Post

Next Post

Skip to content