איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

נזילה מגיר הרכב

נזילה מגיר הרכב

נזילת מתיבת הילוכים עלולה להפוך לבעיה רצינית אך קל לזהות אותה ולטפל בה בזמן. אם מדובר בתיבת הילוכים אוטומטית, יש לוודא שהנוזל לא בצבע כהה ושאין לו ריח שרוף. נוזל תיבת הילוכים בכל מקרה לא אמור לאזול כי הוא לא נצרך או נשרף תוך כדי השימוש. כך שאם בודקים ושמים לב לחוסר בכמות של נוזל הגיר, סימן שקיימת נזילה.

לשם השוואה, בדיקת נוזל גיר בתיבת הילוכים ידנית מעט מסובכת יותר. במקרים של תיבת הילוכים ידנית צריך להרים את מכסה המנוע, לבדוק את הנוזל בתוך תיבת ההילוכים עצמה ולפתוח את בורג פתח המילוי. לא כל בעלי הרכבים יודעים היכן נמצא פתח המילוי ועוד פחות מהם מבינים איך נראית נזילה.

נזילה מגיר הרכב

למה נגרמת נזילה ומה עושים כדי לטפל בבעיה?

הסיבות לנזילה מגיר הרכב עשויות להיות קשורות לבלאי טבעי, שחיקה או פגיעה מכאנית בתיבת ההילוכים ובחלקים שמחברים בינה לבין המנוע. לאחר שמאבחנים את סוג הבעיה צריך להגיע למוסך שמתמחה בתיבות הילוכים ולמצוא פתרון. לא תמיד משמעות הבעיה היא קניית גיר חדש ולעיתים ניתן להסתפק בשיפוץ הגיר הקיים בלבד.

כך תדעו האם המוסך שלכם אמין והאם הצעת המחיר שקיבלתם הגיונית:

א. בדיקה מקיפה של הגיר – במכון גירים מורשה יבדקו באופן מקיף את תיבת ההילוכים ולא יסתפקו במעקב אחר הנוזל. כך יידעו נציגי המכון האם צריך להחליף את תיבת ההילוכים בעלות של כמה אלפי שקלים או לתקן אותה.

ב. תקינות הרכב – במכון גירים מורשה יבדקו האם תיבת ההילוכים חורקת או מחליקה. בשביל לעשות זאת נדרשת לעיתים נסיעת מבחן על הרכב, אך זה לא כרוך בתשלום נוסף ומהווה חלק מהצעת המחיר.

ג. מתן אופציות – במקרים שבהם אין ברירה אלא לשפץ את הגיר או להחליף אותו אמור הלקוח לקבל אופציות שונות. הוא יכול למשל לבחור האם להשתמש בתיבת הילוכים מקורית או להסתפק בחלקי חילוף.

לסיכום, תיבות הילוכים ידניות ואוטומטיות עלולות לסבול מבעיות שונות. בעיות אלו מתבטאות לעיתים בנזילות ויש לזהות אותן בזמן כדי למנוע נזקים.

גיר רכבנזילהנזילה מהגיר

מנהל אתר • June 27, 2018


Previous Post

Next Post

Skip to content