איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

מתי צריך להחליף צנרת?

מרבית המבנים בישראל, כפי שניתן להניח, כבר ישנים ועל כן התשתיות שמותקנות בהם דורשות תיקון מעת לעת ולא פעם גם דורשות חידוש והחלפה. דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים למצוא במקרים של תשתית צנרת. 
בדרך כלל, ההמלצה היא, שאם מדובר במבנה מעל ל-15, 20 שנה, רצוי להחליף את הצנרת שלו. זה נכון במקרה שעורכים שיפוץ מקיף במבנה, לא משנה אגב אם מדובר בבית פרטי, בניין מגורים או מבנה מסחרי, וזה נכון גם במקרה שמתגלה תקלה מסוימת במערכת. עדיף במקום לנסות ולתקן, להחליף אותה. מאחר וכך במקום לתקן טלאי על טלאי, פשוט מחדשים את הצנרת ומחליפים אותה למערכת חדשה שתחזיק מעמד עוד עשרים-שלושים שנה. 

הסיבות להחלפת צנרת

הסיבות עבור החלפת צנרת הן רבות. מעצם זה שמדובר בצנרת ישנה, הרי סביר להניח שעם הזמן היא נסדקה, בחלקים מסוימים אנחנו נגלה שיש בה קורוזיה שמשפיעה על איכות המים, ייתכן ונגלה שהיא גורמת לנזילות ורטיבות, ובאופן כללי צנרת ישנה איננה מתפקדת כנדרש, גם אם לנו נדמה שהיא עדיין איכותית וטובה, שכן המים זורמים בצורה נוחה ואיכותית. 
חשוב לציין נקודה נוספת, מאחר ואנחנו כבר עורכים שיפוץ במבנה, אז נכון לבצע שינוי וחידוש צנרת, כך אנחנו מנצלים את הרגע ומונעים מאיתנו את הצורך לעורך שיפוץ נוסף בעתיד. דבר שיכול גם לעלות לנו הרבה יותר וגם לשבש באופן מהותי את שגרת יומנו ואיכות חיינו. 

כיצד מחליפים צנרת וכמה זה יכול לעלות לנו 

החלפת צנרת מתבצעת באופן כזה, שבכל נקודה בה עומדת הצנרת הקיימת, קבלן השיפוצים והאינסטלציה, מחליף את הצינורות הישנים בחדשים. כך עד שתושלם החלפת כל הצנרת במבנה. כמובן שנדרשת התאמה של הצינורות לסוג המבנה ואופי השימוש בצנרת, כמו כן, הדבר דורש כמובן פתיחה וסגירה של הקירות. 
כמו שציינו, מי שיכול לבצע עבודה זו הוא רק קבלן אינסטלציה ושיפוצים, לעיתים מדובר על שילוב כוחות של מספר גורמים. כמובן שהדבר צריך להתבצע בהתאם לאישורים ולהיתרים שונים בתחום, אחרת לא ניתן לבצע זאת. 
עלות שינוי והחלפה של צנרת, מותנה בגודלה. באופן עקרוני, אם מחליטים להחליף כל חלק בנפרד, ולא את כל הצנרת, הרי שהעלות יכולה להגיע לאלפי שקלים בודדים עבור כל חלק לעומת זאת, אם מחליטים להחליף את כל הצנרת במבנה, אז המחיר יכול לעבור את הסכום של עשרת אלפים שקלים ובמקרים של בנייני מגורים, הרי שהעלות כמובן מטפסת באופן מהותי. 

 

 

 

החלפת צנרתצנרת

morn • January 17, 2017


Previous Post

Next Post

Skip to content