איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

משאבות מים לריקון מאגרי מים ואגני ניקוז לפני תיקון

תיקון של מאגרי מים או אגני ניקוז נוזלים מתבצע רק לאחר שאיבה יסודית. השאיבה דורשת שימוש מושכל במשאבות עם הספק מתאים ומפרט טכני עשיר

לעיתים קרובות נדרשים תיקונים במאגרי מים ואגני ניקוז. הבעיה היא שלא ניתן לתקן את הבעיות במאגרים או מיכלים מן הסוג הזה ללא ריקון. רק לאחר ריקון יסודי של המאגרים ושימוש במשאבות מים עוצמתיות אפשר להיכנס לעובי הקורה, לבחור את שיטת התיקון המתאימה ואף לבצע איטום מחדש של המערכת.

ריקון מאגרי מים ואגני ניקוז לפני תיקון מתבצע על ידי חברות מקצועיות העוסקות בתחום השאיבות. במקביל, יכולים לקוחות לשכור או לרכוש מגוון משאבות מים ולב

צע את העבודה בעצמם. אלו רק חלק מהמשאבות העומדות לרשות הלקוחות:

·         משאבות מים חשמליות

·         משאבות ואקום

·         משאבות טבולות

·         משאבות צנטריפוגליות

כיצד יודעים איזו משאבה לבחור?

לפני שמתחילים בעבודות תיקון או איטום של מאגרי מים ואגני ניקוז, כדאי להכיר את ההבדלים בין המשאבות המאפשרות ריקון מהיר ויעיל. ראשית, כל משאבה היא למעשה מכונה בה ניתן להשתמש כדי להעביר נוזל ובאופן עקיף גם להגביר את לחצו או מהירותו. בהקשר של ריקון מאגרי מים ואגני ניקוז מדובר בעיקר על מכונות השואבות נוזלים, אולם יש גם מכונות השואבות מים ומכונות הדוחסות גזים.

שנית, הדגש הוא על מקור האנרגיה של המכונה. רוב המשאבות מונעות על ידי מנוע חשמלי, מנוע דיזל, מנוע בנזין או באופן ידני. בניגוד למה שנהוג לחשוב, מקור האנרגיה אינו משפיע באופן ישיר על ביצועי המשאבה. על מנת לוודא התאמה בין יכולות המשאבה לבין עומק המים במיכל או באגן הניקוז יש לבדוק את המפרט הטכני המפורסם על ידי היצרן.

משאבות דינמיות מול משאבות שינוי נפח

מי שרוצה להרחיב את היריעה ולבצע שאיבה של מאגרי מים או אגני ניקוז באופן מקצועי נדרש להכיר את המונחים "משאבות דינמיות" ו"משאבות שינוי נפח". בעוד משאבות דינמיות מעניקות לנוזל אנרגיה קינטית וכך למעשה מזרימות ומנתבות אותו, משאבות שינוי נפח משיגות את פעולת השאיבה על ידי הקטנה והגדלה של נפח חלל השאיבה. במילים אחרות, משאבות שינוי נפח דוחקות את הנוזל וכך גורמות לזרימתו.

יש גם משאבות צנטריפוגליות שעושות שימוש במאיץ ומשאבות קידוח מי תהום המיוצרות בטכנולוגיה מתקדמת. בסופו של דבר, בתחום של משאבות מים הכל תלוי בצרכי הלקוח ובעיקר בגודל אגן הניקוז או המיכל אותו רוצים לרוקן.

לקראת סיום כדאי להדגיש את החשיבות של שמירה על כללי הבטיחות במהלך הפעלת משאבות. אלו מכונות עם יכולות גבוהות מאוד, הספקים עצומים וכוח בלתי רגיל. חשוב להפעיל את המכונה בצורה מקצועית ולהתייעץ עם מומחים בתחום בכל מקרה של התלבטות או שאלה בלתי פתורה. 

• נובמבר 10, 2014


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן