איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

מכשיר לגילוי נזילות מים

אם יש נזילה בבית, חשוב מאוד לבצע איתור מדויק שלה כדי לטפל בה, בתקווה, פעם אחת ולתמיד.
אם בעבר האפשרות היחידה לבצע איתור נזילות מדויק היתה לשבור את הקיר או לחפור בקרקע ולחפש את מוקד הבעיה, הרי שהיום הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לבצע את אותה פעולה – בלי לשבור ובלי לחפור, ולמעשה – כמעט ללא מאמץ.

העבודה מתבצעת על סמך ידע מקצועי רב בתפעול המכשירים השונים ועל סמך ניסיון העבר של השרברב, וכך, בתוך זמן קצר ובלי לגרום שום נזק – ניתן לדעת בוודאות היכן נמצאת הנזילה ולבצע תיקון מיידי.
ישנם מספר מכשירים לגילוי נזילות מים המאפשרים את ביצועה המדויק של העבודה:
מצלמה תרמית – מצלמה מיוחדת המוצמדת לקיר ומזהה אזורי חום וקור בצנרת עצמה. באמצעות תצוגה צבעונית של אזורי החום והקור יכול המפענח לדעת בצורה מדויקת היכן נמצא החור בצינור ולבצע שבירה של הקיר בקרבת המוקד בלבד. שיטה זו, כמובן, מיועדת לצורכי איתור נזילות בצנרת העוברת בקירות.

מערכת אקוסטית – שימוש במערכות אקוסטיות המאפשרות איתור נזילות בצנרת תת קרקעית באמצעות חוש השמיעה. מדובר במערכת הכוללת מיקרופונים מאוד רגישים אשר מוצמדים גם לאדמה וגם לאוזניו של הבוחן. אם אכן קיימת נזילה ישמע הבוחן את הטפטוף ועל פי עוצמתו ידע להעריך היכן נמצאת הנזילה ולצמצם את אזור הצנרת שייבדק בהמשך.

גז ידידותי לסביבה – אפשרות נוספת לביצוע איתור נזילות מדויק יחסית הינה להחדיר לצינור החשוד גז ידידותי לסביבה ולזהות, באמצעות מכשיר מיוחד, את המקום שבו הגז פורץ מהצינור ועולה כלפי מעלה. שיטה זו דורשת מיומנות רבה בהבנת הגרף שמציג המכשיר, ועל מנת להיות כמה שיותר בטוחים במסקנות, בדרך כלל מאששים אותן באמצעות הבדיקה האקוסטית.

גלאי נזילות – מכשיר המיועד אף הוא לאיתור פגיעות בצנרת תת קרקעית. במקום לחפור ניתן להשתמש במכשיר זה, המבוסס על טכנולוגיית מחשב מתוחכמת. המכשיר כולל שני רגשים, כאשר האחד מהם מוצב בתחילת קו הצנרת והשני בסופו, והם סופרים את המים שנמצאים בנקודות אלה. לאחר מכן מזינים למערכת נתונים אודות הצינור הנבדק, כגון החומרים מהם הוא עשוי, מידות האורך והקוטר שלו, מספר ההתפצלויות שלו ועוד. המערכת מבצעת ניתוח מדויק של כל הנתונים, ומציגה על המסך גרף מרחק המראה בצורה מדויקת היכן קיימת הנזילה.

כל מכשיר והיתרונות שלו
כפי האמור לעיל, ישנם מספר מכשירים לאיתור וגילוי נזילות, והבחירה ביניהם צריכה להתבצע על פי מיומנותו של הבודק, על פי מיקום הצנרת ועל פי תנאי השטח. במקומות רועשים, למשל, יהיה נכון לבחור בגלאי נזילות ולא בבדיקה אקוסטית, ואילו במקרים פחות מורכבים כנראה שגלאי נזילות יהיה הבחירה הטובה ביותר. בכל מקרה חשוב לוודא תמיד שאתם מזמינים אינטסלטור מקצועי המתמחה בתחום של איתור נזילות ושהוא עושה שימוש בציוד מתקדם ואיכותי, שיאפשר גילוי מהיר ומדויק של מקור הבעיה וטיפול בה עם כמה שפחות נזק וכמה שיותר מהר.

בהצלחה!

 

איתור נזילותגילוי נזילותנזילות מים

מנהל אתר • אוגוסט 15, 2013


Previous Post

Next Post

כתיבת תגובה

Your email address will not be published / Required fields are marked *

דילוג לתוכן