איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איתור נזילות במצלמה טרמית

מכשור לאיתור נזילות מים בצנרת

נזילות מים בעקבות בעיות בצנרת

דליפות מים ונזילות נגרמות בדרך כלל בגלל בעיות בצנרת. הבעיות עלולות לגרום לפגיעה משמעותית באיכות החיים ולבזבוז מאסיבי של מים. הפתרון היחיד לנזילות ודליפות מים בצנרת הוא איתור מדויק של מקום הבעיה. את זה אפשר לעשות כיום במספר דרכים מרכזיות:
א. מצלמה תרמית – מצלמה תרמית משמשת להדמיה תלת ממדית שמבוססת על מדידת טמפרטורה. היא מציגה תמונה אמינה וחדה של המצב בתוך הצנרת בזמן אמת וכך מאפשרת לגלות את מקור הנזילה או הדליפה.

ב. סיב אופטי – זהו כבל המשמש להעברת מידע דרך סיבים שקופים ובאמצעות קרני אור. היתרון שלו הוא נגישות גבוהה גם לקווי צנרת דקים וצפופים, כמו גם העברת כמויות גדולות יותר של מידע בהשוואה לכבל הנחושת החשמלי.

ג. רובוט זעיר – לא רבים יודעים שניתן להחדיר רובוט זעיר על מנת לחשוף נזילות ודליפות מים בצנרת. הרובוט הוא מכשיר אוטומטי שמתוכנן לבצע פעולות מסוימות והמאפיין הבולט שלו הוא גודל שמאפשר גישה לאזורים שחסומים בפני אנשי מקצוע.

ד. גלאים – ניתן גם להשתמש בגלאי קול או בגלאי אלקטרומגנטי על מנת לבצע איתור נזילות ודליפות מים במערכת הצנרת. גלאי קול הוא חיישן שמסוגל לזהות ולנתח גלי קול שמגיעים מהצנרת, בעוד גלאי אלקטרומגנטי מתוכנן לזהות קרינה.

איתור נזילות

שירותי איתור נזילות

לכל נזילה ודליפת מים יש מאפיינים אחרים. התאמת השירות לסוג הבעיה היא חלק בלתי נפרד מהפתרון. רק באמצעות בחירה של שיטת עבודה נכונה ניתן לזהות את מוקד הנזילה ולמנוע דליפות חוזרות. בשביל לעשות זאת יש להבחין בין איתור נזילות גלויות וסמויות. נזילות גלויות מופיעות על פני השטח, בעוד נזילות סמויות מתקיימות בתוך הצנרת. הדרך לזהות נזילות סמויות היא לרוב באמצעות הופכת כתמי רטיבות ועובש על גבי הקירות או התקרה.

סוגים נוספים של שירותים לחשיפת נזילות ומפגעים ניתנים לאחר חדירת מי גשמים. באמצעות איתור חדירת מי גשמים ניתן לבדוק האם קיים סדק במבנה ולטפל בו במהירות. כמו כן, יש לציין שירותי איתור שניתנים במסגרת בדק בית ושירותים שמתמקדים באיתור פגעי רטיבות ולחות.

איתור נזילותצילום צנרת ביוב

מנהל אתר • February 23, 2017


Previous Post

Next Post

Skip to content