איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

צנרת ביוב

מי אחראי לטיפול בתקלה בצנרת בבניין?

אם יש תקלה בצנרת בבית פרטי, ברור מה עושים – יוצרים קשר עם גורם מקצועי, ומטפלים במהירות בבעיה. גם אם גרים בבניין משותף, ויש בעיות נזילות בקירות בצנרת הפרטית של הדירה , ברור שהפתרון הוא שבעל הדירה יזמין את אנשי המקצוע על חשבונו. אולם, מה קורה במצב שבו יש תקלה בצנרת של הבניין? ומי בכלל אחראי על התחזוקה של הצנרת של הבניין? באחריות מי להזמין שירות של צילום צנרת בנין במידה ויש תקלה? התשובות הללו הן לא תמיד ברורות לחלוטין, וחשוב מאד להבין על מי חלה האחריות, ומי מטפל ומי משלם עבור השירותים השונים.

אחריות הבניין כולו על כלל התקלות

  • אחריות ועד הבית – בהכללה, כאשר יש בעיה בצנרת של הבניין, המשמעות היא שזו האחריות של כלל הדיירים, וליתר דיוק – ועד הבית שחלק מתפקידו הוא- להזמין שירותי אינסטלציה, שירותי צילום צנרת בנין, וכיו"ב. מה מוגדר כצנרת של הבניין? לענייננו, מדובר על  הצנרת אשר מחוברת לפחות לשתי דירות בבניין (לא חובה שהיא תהיה מחבורת לכלל הדיירים!), או לכל צנרת אשר פשוט משפיעה על שני דיירים בבניין לפחות, בצורה כזו או אחרת (גם כאן – מספיקים שני דיירים שונים, ואין חובה שאלו יהיו כלל הדיירים בבניין). האחריות המשותפת אומרת שוועד הבית צריך ליצור קשר עם גורם מקצועי – וכלל השכנים צריכים לשלם עבור תיקון התקלה.
  • אילו בעיות זה מעלה? – הצרה היא כמובן, שבגלל שלפעמים התקלה בצנרת הבניין לא משפיעה בהכרח על כלל הבניין, יש שכנים שמנסים להשתמט בטענה שהבעיה בכלל לא אצלם, הם לא אלו שגרמו לבעיה הזו מלכתחילה, ולמה שהם ישלמו? חובה להסביר להם שגם אם זה לא משפיע עליהם, הם עדיין צריכים להשתתף במימון השירות של צילום צנרת בנין, וכל שירות אינסטלציה אחר. יש להבהיר לשכנים שזה החוק בישראל ומעבר לכך – שכאשר תהיה בעיה בצנרת הבניין שתשפיע עליהם – אז כל הדיירים ממילא יצטרכו לממן להם את הטיפול ולא מדובר על עניין אישי אלא עקרוני. במידה והשכנים מסרבים לממן, ניתן לפנות למפקח על בתים משותפים, ולהגיש אף תלונה נגדם, משום שמדובר על טיפול שאיננו בגדר שיפוץ רשות – אלא תיקון תקלה שהיא חובה.
  • האם אפשר להתנתק מהצנרת של הבניין? – בהחלט כן, אבל בכמה תנאים. ראשית, מי שגר בקומות הגבוהות יתקשה בכך מאד, שכן זה ידרוש ממנו התקנה מורכבת יחסית של הצנרת. בקומות הראשונות לעומת זאת זה אפשרי. קחו בחשבון עם זאת שבמצב כזה, במידה ותהיה לכם תקלה בצנרת – אף אחד בבניין לא יעזור לכם, ואתם תממנו שירות של צילום צנרת בנין בעצמכם.

ועכשיו אפשר לטפל בבעיה

אחרי שהבנתם את כל חלוקת האחריות, אתם מוזמנים כמובן לפנות לגורם המקצועי, שיטפל במהירות בכל הבעיות שנוצרו בצנרת הבניין – ולהחזיר את איכות החיים לכלל הדיירים.

מנהל אתר • January 14, 2016


Previous Post

Next Post

Skip to content