איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

מה עושים בשאיבת ביוב?

הצורך בשאיבת ביוב עולה כאשר יש בעיה ברכיב אשר נקרא בורות ספיגה, והשפכים בבור עולים על גדותיהם, מה שמעלה ריחות שאינם נעימים, ואף יכול לגרום לזיהומים חמורים במיוחד בקרקע ולהפצה של מחלות. בכדי למנוע את התפשטות השפכים יוצרים קשר עם שירות מקצועי בתחום הביוב. אותו שירות מגיע עם רכב שנקרא ביובית, ובא לבצע שאיבת ביוב. עם זאת, עבור אנשים רבים זהו המפגש הראשון עם עולם הביוב בכלל. לכן, חשוב להבין כמה דברים על דרך הפעולה ועל חשיבות השאיבה, בכדי שתדעו ליצור קשר עם שירות מתאים במידת הצורך.

כל מה שחשוב לדעת על השאיבה

  • מה קורה בבור? – כאמור, כאשר מבצעים שאיבת ביוב, הדבר נעשה בעצם מול בור הספיגה. שאיבת ביובלכל מתחם באשר הוא, יש בור ספיגה. לעתים מדובר על בור ספיגה למבנה אחד, ולעתים למספר מבנים שונים. אותם בורות אמורים לספוג לאורך זמן את השפכים השונים. עם זאת, לכל בור ספיגה יש כושר מקסימלי מסוים. לעתים, הם מתמלאים לחלוטין ולא מסוגלים עוד לספוג, בין אם כתוצאה משחיקה טבעית, ובין אם כתוצאה מבעיה מסוימת. כך או כך, הם מוצפים, וכך השפכים מתחילים לצאת.
  • איך מתבצעת השאיבה? – הפעולה עצמה של שאיבת ביוב מתבצעת כאמור ע"י רכב ייעודי שנקרא ביובית. אל הביובית מחוברים צינורות גדולים במיוחד, אשר שואבים את השפכים בעוצמה גבוהה. השפכים הללו מרוקנים תוך זמן קצר יחסית, וכך בור הספיגה מתנקה לגמרי, ויכול לחזור לתפקד באופן רגיל (כמובן שאם הבעיה בבור ממשיכה, יש צורך בתיקון מקיף יותר). עוצמת השאיבה נקבעת בין השאר לפי כמות השפכים הבעייתיים, אולם בכל מקרה, באמצעות משאבות הוואקום אפשר להגיע לתוצאות מעולות.
  • לאן לוקחים את השפכים? – שוחרי איכות הסביבה חוששים לא פעם, מה עושים עם אותם שפכים, ועם אותה הפסולת אשר נשאבה מבורות הספיגה. חשוב לדעת אין מה לדאוג. המשרד להגנת הסביבה אשר מופקד על התחום של ניהול השפכים והפסולת בישראל הקצה מקומות מיוחדים, שאליהם ניתן לרוקן את שפכים אשר נשאבים. מקומות אלו רחוקים מאוכלוסיה אנושית, וכך הם לא פוגעים באיכות הסביבה שלכם.
  • מי מוסמך לבצע? – לא כל אדם יכול פשוט לבוא עם רכב ולבצע שאיבת ביוב. לצורך כך אותו אדם צריך להיות בעל הסמכה פורמלית. המשרד להגנת הסביבה הוא זה שמוסמך להעניק רישיונות לשאיבות ביוב. כמו כן, כדאי לוודא שלאותו אדם יש גם רישיון מתאים ממשרד התחבורה להובלת חומרים מסוכנים ורעילים.

אז מה עושים?

במידה ואת מתחילים להריח ריחות שאינם נעימים, ואתם שמים לב לבעיות בתחום הביוב, מומלץ בחום ליצור קשר עם שירותי ביובית. אנשי המקצוע בתחום יגיעו, יבחנו את בור הספיגה, ואם הם יזהו בעיה – הם כמובן ישאבו את השפכים אשר יצאו החוצה. מומלץ לא להשתהות יתר על המידה, שכן בתחומים הללו, כל שעה היא קריטית.

 

ביובשאיבת ביוב

מנהל אתר • נובמבר 25, 2013


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן