איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

מה עושים במקרים של נזילות בדודי שמש?

בוקר בהיר אחד אתם שמים לב שיש כמה בעיות שונות – המים כבר לא חמים כבעבר, מה שאומר שהדוד לא מתפקד – ונוסף על כך, אתם שמים לב לסימני רטיבות מטרידים מאד שמגיעים מאזור התקרה. ככל הנראה, אם שני הדברים הללו מתלכדים המשמעות היא אחד – יש לכם נזילה בדוד השמש שלכם. במקרה של נזילה מתוך דוד שמש, חובה כמובן לטפל בה במהירות. אנו מדי נסביר על סוגים שונים של נזילות ואיך מטפלים בהן, אבל הכלל המכריע הוא ברוב המקרים, פשוט לפנות לאיש מקצוע. עם זאת, יש להבין גם מתי התיקון הוא קל או מורכב, האם הוא יהיה יקר או זול, ומעבר לכך – האם הוא בכלל אפשרי?

 

על סוגי הנזילות והטיפול האפשרי בהן
● נזילה מהצנרת של הדוד – נתחיל בנזילות הנפוצות ביותר שיש, ואלו הן הנזילות מתוך הצנרת של דוד השמש שעצמו. שימו לב כי נזילה כזו יכול להיות בצנרת שנכנס לתוך הדוד, או בצנרת שיוצרת ממנו. נזילה כזו אגב גם תהיה לרוב מתונה יותר, והנזקים שלה יתחיל ובאופן איטי יחסית, ואולי ייקח לכם זמן מה עד שתעלו עליה. במידה וזיהיתם נזילה כזו, שימו לב כי כדאי פשוט להזמין אינסטלטור. לרוב, טכנאי דוד שמש לא יספק לכם את המענה הטוב ביותר (אלא אם הוא גם מומחה אינסטלציה, ויש גם מתקיני דודי שמש כאלו). בעצם, מדובר על תקלת צנרת לכל דבר ועניין – ואין זה משנה האם זו הצנרת של דוד השמש, או של השירותים – כי הטיפול הוא מאד דומה, ולרוב זוהי תקלה שהיא ברת תיקון.

● נזילה מהפלאנג' – עוד אפשרות נוספת, היא נזילה מהפלאנג'. הפלאנג' הוא בעצם גוף החימום של כל דוד שמש, והוא זה שמאפשר את החימום של המים, וגם את הבקרה על תהליך החימום כולו. הפלאנג' הוא גם אזור חשוף יחסית והוא ממוקם בחלק התחתון של הדוד, ולכן הוא גם מועד יותר לבעיות של נזילות. עם זאת, הדרך לטפל בנזילות הללו הוא פשוט מאד – צריך להחליף את הפלאנג'. שימו לב כי את ההחלפה מבצע איש מקצוע שמתמחה בכך (זה כולל גם חיבורים מיוחדים, שכדאי לא לנסות לגעת בהם אם אין לכם את הידע). מדובר לרוב על מוצר שעלותו כמה עשרות שקלים בלבד, ועם ההחלפה, מדובר על טיפול מהיר שלא יעלה לכם יותר מידי.

● נזילה מהדוד עצמו – יש מקרים שבהם הדוד עצמו נוזל. נזילה מתוך הגוף של דוד שמש היא בעצם נזילה שאין ממש מה לעשות איתה – כי אי אפשר לתקן את הדוד עצמו אם יש בו חור. במקרים הללו, אין מנוס מהחלפת הדוד כולו.

 

עכשיו אפשר לקבל מענה
כעת, כשאתם מודעים לכל סוגי הנזילות, אתם גם יודעים מהו הטיפול הנדרש עבורם – ויודעים מתי איש המקצוע מספק לכם טיפול אמיתי, ומתי הוא סתם מנסה לסבך הכל – ואז כדאי להחליפו.

• May 6, 2015


Previous Post

Next Post

Skip to content