איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

ביובית

מה עושים אחרי שאיתרנו נזילה?

אתם חושדים שכבר זמן מה, יש לכם נזילה בתוך הצנרת שלכם. ביצעתם בדיקה – והצלחתם באמת לאתר את הנזילה. לכאורה, מדובר על הצלחה, שכן כעת תוכלו לטפל בה. אולם, אתם עומדים מול סימן שאלה גדול – איך בכלל אפשר לטפל בנזילה? איך דואגים שהיא לא תחזור? מהם האמצעים שבהם צריך לנקוט? בואו ונסתכל על סל הפתרונות האפשריים, כדי שתוכלו להגיד שלום ולא להתראות לנזילה.

כל הצעדים שכדאי לנקוט בהם כשיש נזילה ביובית

  • פנו לביטוח – קודם כל, אם זו נזילה מתוך היסודות של המבנה, כדאי לפנות לביטוח שלכם. חברת הביטוח שעשתה ביטוח מבנה, אמורה לכסות טיפול בנזקים שיש בתשתיות של הדירה שלכם. כך תוכלו לקבל טיפול מוצלח, במימון מלא או חלקי של חברת הביטוח.
  • דברו עם ועד הבית  – חברת הביטוח לא תעזור במידה והסיבה לנזילה הי אלא תקלה בבית שלכם – אלא בתשתיות של הבניין עצמו. החוק קובע כי במקרים הללו, על ועד הבית לטפל בעניין מתקציבו. דברו עם ועד הבית על מנת שיסדיר את הטיפול במהירות.
  • הזעיקו איש מקצוע – לפעמים כשמדבור על נזילה קשה (שכלל אין בעיה לגלות אותה, כי כל הבית מוצף), יש כמובן לקרוא בבהילות לאיש מקצוע שיגיע לטפל בבעיה. לעתים כדאי להזעיק שירותי ביובית. בעזרת ביובית, אפשר לבצע שאיבה כלל המים והביוב שהתפרצו, ואחר כך לראות מה גרם להתפרצות ולנזילה מלכתחילה.
  • החלפת הצנרת – לרוב, אם זו נזילה רצינית שבשבילה היה צריך להזמין שירותי ביובית, כדאי להזמין איש מקצוע שגם יתקין מחדש את הצנרת שלכם – בין אם על חשבון ועד הבית או על חשבון הביטוח שלכם, או באופן עצמאי אם זה עניין בהול, או בהיעדר אחריות של הביטוח או של ועד הבית. שימו לב כי איטום של הצנרת נגד הנזילה מתאפשר אך ורק כשמדובר על נזילות קלות במיוחד.

אל תזניחו אף פעם את הנזילה

יש אנשים שמרגע שגילו את הנזילה, מתנהגים כאילו היא כלל לא קיימת. זוהי טעות חמורה. הנזילה עלולה לגרום לנזקים קשים למדי עבור הבית שלכם, והדבר עלול לגרום בעתיד גם להתפוצצות רצינית יותר בצנרת – ולכן רצוי לטפל בה בהקדם.

 

איתור נזילות עם ביוביתביובית

מנהל אתר • אוקטובר 27, 2015


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן