איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

משאבות

מהן משאבות טבולות ומה תפקידן?

תפקידן העיקרי של משאבות טבולות הוא להעביר מים ושפכים ממקומות מוצפים למקומות אחרים. בעזרת המשאבות ניתן למנוע סתימות ולחסוך נזקים בלתי הפיכים לקווי ביוב, צנרות ביוב ועוד. המשאבות עצמן טובלות בתוך השופכין ולכן אין צורך בשימון או תחזוקה כדי להבטיח פעילות יעילה שלהן לאורך זמן. כמו כן, הן חוסכות בעלויות הנלוות לתיקוני צנרות וקווי ביוב.

משאבות

הנה כמה דוגמאות לשימושים השונים במשאבות:

א. בעיות של דליפה וסתימה בזמן שיפוצים או תיקונים – אנשי מקצוע שעוסקים בתחום של שיפוץ מבנים או תיקון מערכות ביוב נאלצים להתמודד לעיתים קרובות עם בעיות של דליפה והסתימה. הדרך היחידה לפתור את הקשיים היא להתקין משאבות טבולות.

ב. ניקוז מי שפכים – השימוש במשאבות לטובת ניקוז מי שפכים משותף לקבלני ביוב, לקוחות פרטיים, מפעלי תעשייה ועיריות מקומיות. הניקוז של מי שפכים מונע הצטברות של ריחות לא נעימים והצפות.

ג. בתים וחדרים נמוכים – יש צורך להשתמש במשאבות טבולות בבתים נמוכים במגדלי דירות ישנים ובחדרים שנמצאים מתחת לקו המישור של הצנרת הראשית. בנוסף, מומלץ להתקין את המשאבות בחדרים שנמצאים מתחת לקו מישור צנרת הביוב אבל אין להם מערכת ביוב משלהם, כמו למשל מקלטים או מרתפים.

ד. בורות ספיגה – אחד התפקידים החשובים ביותר של המשאבות הוא ניקוז מי שפכים ונוזלים מתוך בורות ספיגה. הבורות ממוקמים בדרך כלל במבנים גבוהים ובמפעלי תעשייה מסוימים. המשאבות נכנסות לפעולה כאשר המים בתוך הבור עוברים רף מסוים שנקבע מראש, והן עוזרות להעביר את השפכים לאתרי שפכים והטמנת פסולת.

מה הקשר בין משאבות לבין בריכת שחייה?

עוד תפקיד חשוב של משאבות טבולות מבוצע בבריכות שחייה פרטיות. המשאבות משמשות להעברת מי הבריכה לטיהור וכך הן משפיעות על רמת ההיגיינה והסטריליות בתוך המים. יש לזכור שמערכת המים בבריכה היא בדרך כלל סגורה, לכן יש חשיבות גדולה לניקיון ולטיהור של המים.

לסיכום, משאבות טבולות פועלות על פי עיקרון דומה אך הן משמשות לצרכים שונים במגזר הפרטי, העסקי והתעשייתי. בעזרת המשאבות ניתן לפתור בעיות שקשורות לצנרת ולמנוע סתימות ודליפות.

משאבותמשאבות צנטריפוגלית

ruchamas • דצמבר 27, 2017


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן