איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

שאיבת ביוב

מהי שאיבת ביוב ומתי כדאי לבצע אתה

מה עושים כשהביוב עושה בעיות?

למרות שהביוב שלנו נאמן כלפינו רוב ימי חיינו הוא יכול לבגוד בנו ולגרום לבעיות שיחריבו את איכות החיים שלנו. כשיש בעיה בביוב אנחנו נמצא את עצמנו חסרי אונים מחכים לצוות ביובית שיגיע אלינו כדי לטפל בבעיה. הביוב יכול להיות סתום ולעלות על גדותיו מה שמחייב אותנו להזמין צוות ביובית שיבצע שאיבת ביוב במהירותה אפשרית. ככל שהצוות יתעכב יותר בהגעה ובביצוע הפעולה הבעיה תהיה חמורה הרבה יותר ולכן יש צורך לעבוד בצורה חכמה ומהירה.

מהי שאיבת ביוב?

  • שאיבת ביוב מתבצעת באמצעות ביובית גדולה שמגיעה עד למקום הבעיה ובאמצעות צינור חזק וגדול שואבת את מי הביוב אל המיכל שלה. השאיבה מתבצעת במהירות גבוהה מאוד כאשר ניתן באמצעות ביובית לשאוב כמות גדולה של מים בדקות ספורות בלבד. השאיבה יכולה להתבצע כשיש הצפות חמורות ולא רק במקומות עירוניים אלא גם במרתפים ביתיים וחניונים נמוכים. ההצפה נגרמת בגלל סתימה בביוב ורק באמצעות שאיבה ניתן לפתור אותה.
  • הסתימה בביוב נוצרת האשפה שאנו זורקים אל הביוב בעצמנו. בורות ביוב הם הבורות שנשאבים בדרך כלל, מדובר בבורות שמרכזים את מי הביוב שמנוקזים מאזור מסוים, למשל בית דירות או מרכז מסחרי, וכך הביוב מתחלק למערכות פריפריות ומרכזיות. בורות הביוב האלו יכולים להיסתם על ידי פסולת שנוצרת בתחתית ולא מאפשרת למי הביוב לזרום כראוי. רק שאיבה של המים והפסולת תפתור את הבעיה.
  • שאיבת ביוב מתבצעת גם לבורות ספיגה. בורות ספיגה הם בורות שאליהם מושלכת פסולת רבה של מפעלים כמו שמנים, דלקים וגם פסולת כימית. בורות ספיגה אלו צריכים להישאב בסופו של דבר כיוון שהם מזהמים את האדמה.

מתי מבצעים שאיבת ביוב?

חשוב לבצע שאיבת ביוב בלי התמהמהות מיותרת. שאיבה של בורות ספיגה חשוב לבצע באופן שוטף ובתדירות קבועה בהתאם למילוי הבור ובמקרה של סתימה בביוב ועליית גדותיו יש להזמין צוות ביובית שיבצע את השאיבה במהירות המידית. מי הביוב שיעלו על גדותיהם יכולים להזיק לחלק אחר בביוב וכמובן להוביל לפגיעות חמורות אחרות כמו נזק לרכוש, הגעת מזיקים, בעיות היגיינה וכולה.

שאיבת ביוב

מנהל אתר • October 23, 2017


Previous Post

Next Post

Skip to content