איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

ליקויי בניה

ליקויי בניה

רכישת מבנה כלשהו היא לא רכישה פשוטה ואחרי שחסכתם את מיטב כספכם ולקחתם הלוואות מגופי מימון שונים, לא תרצו לגלות שכבר כמה שבועות אחרי הרכישה היא מתבררת כלא כדאית. יתרה מכך, לא רק שהרכישה לא כדאית, היא יכולה לגרום לכם להפסדים רבים ולאיכות חיים שונה לגמרי ממה שציפיתם שתהיה לכם.

מהם ליקויי בנייה וכיצד מוצאים אותם?

ליקוי בניה הוא כל ליקוי שנמצא במבנה מסוים. ליקוי בניה יכול להיות קשור למערכת הניקוז, לשיפוצים שבוצעו במבנה ואפילו לעניינים בירוקרטים לחלוטין שלא קשורים לבניינה עצמה במנוח הפיזי שלה. הליקויים עצמם יכולים להיות גלויים מאוד ולמעשה מהרגע שתיכנסו למבנה מסוים תבחינו בהם, אך יש ליקויים שלא מופיעים בפני העין ותצטרכו לקלוט אותם תוך שימוש במכשור מתקדם או בדיקה מעמיקה יותר. את הליקויים מוצאים תוך כדי ביקורת מבנים, כאשר לפני כל רכישת מבנה חייבים לבצע אותה בצורה המקצועית והיסודית ביותר.

אלו ליקויי בניה ניתן למצוא במבנה?

 • יש ליקויים גדולים יותר ויש גדולים פחות, כאשר בסוף ביקורת המבנים שמתבצעת אתם בתור לקוחות מקבלים דו”ח מפורט עם כל הליקויים שנמצאו. בסופו של דבר הליקויים הללו יגיעו לשולחן המשא ומתן עם בעל הנכס שמעוניין למכור לכם אותו, כאשר מחברת ביקורת המבנים שביצעה את הביקורת וחשפה את אותם הליקויים תוכלו להתייעץ בנוגע לעתיד הנכס ועתיד הרכישה.
 • מליקויי הבנייה הגדולים יותר אפשר למצוא בעיות רטיבות, בעיות בלוחות החשמל או בתשתית החשמל, צנרת לא מתוחזקת או תעלות ניקוז בעייתיות. כל אלו יכולים להיות פגיעים מאוד בעיקר במבנים ישנים ובלי תחזוקה מתאימה, כיאה לנכס ששנים רבות מוצע למכירה ואיש לא קונה, הם יכולים לגרום לאיכות שהייה גרועה ביותר ואף לסכנות ממשיות של פגיעה בגוף וכמובן אובדן כספי אדיר בהמשך.
 • ליקויי הבנייה נעשים במקומות שאף לקוח לעולם לא היה מבצע לבד בתחומים שאנחנו כלל לא מכירים. כך למשל צריך לבדוק את רמות הקרינה שיש בנכס. יש הרבה מקומות בבית ובעיקר במרחב המוגן, בהן יש רמות קרינה גבוהות מאוד. אולי זה לא יעניין אתכם אך אחרי שתשמעו מה הנזקים שהקרינה יכולה לעשות, בעיקר לילדים ותינוקות, אולי תשנו את דעתכם.
 • הנכס שהגעתם אליו משופץ? נפלא, עכשיו רק חסר לוודא זאת על ידי צד חיצוני כי
  ליקויי בניה

  בדק בית לפני כל מעבר

  וון שאותו בעל נכס לא בטוח מספר לכם את האמת. לפני שאתם מוסיפים עוד חמישים או מאה אלף שקלים למחיר הרכישה בגלל ששווי הנכס גדל אחרי השיפוצים, כדאי שתבדקו את האיכות שלהם. לא מספיק שהאזור יהיה משופץ ומעוצב אלא עשוי מחומרים איכותיים שנבנו בהתאם לנהלים ועל ידי בעל מקצוע מוסמך. כך תוכלו לגלות שהריצוף לא באמת ישר, הפרגולה לא הותקנה בצורה בטיחותית ועוד.

 • ליקויי בנייה יכולים להימצא גם ברכוש המשותף בבית משותף ולאו דווקא בדירה, דבר שיכול להשפיע מאוד על המחיר שתשלמו או על כדאיות הקנייה באופן כללי.

לפני אלו רכישות חשוב לבצע בדק בית?

ליקויי בניה יכולים להיות בכל מבנה. הם יכולים להיות בבית פרטי שאתם עומדים לקנות, בדירה שאתם מעוניינים בה ולכאורה נראית בסדר גמור, מחסן שאתם רוצים לרכוש שיהיה לכם לסחורה, מבנה ציבורי שיש לכם ייעוד בשבילו, עסק שאתם מתכוננים להקים או משרד אליו אתם רוצים לעבור עם כל צוות העובדים. בכל אחד מהמקומות הללו, גם החדשים ביותר וכמובן הישנים, יכולים להיות ליקויי בנייה ומשום כך מומלץ לעשות בדק בית מקצועי. לא תמיד ליקויי הבנייה יהיו עניין גדול ולפעמים רק תדעו עליהם ובהמלצת החברה שביצעה את הביקורת יש סיכוי שלא תתחשבו בהם יותר מידי בעיקר בגלל העלות, אך לפעמים מדובר על ליקויים משמעותיים שיניאו אתכם מהמשך הרכישה.

TalM • January 14, 2018


Previous Post

Next Post

Skip to content