איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

כרסום שורשים

כרסום שורשים שחוסמים ביוב

חסימת ביוב על ידי שורשי עצים היא בין הבעיות הנפוצות ביותר עבור אנשים פרטיים עם גינה או חצר. זו גם בעיה שקיימת במרחב הציבורי, אך בדרך כלל היא מטופלת על ידי נציגי העירייה או קבלני משנה. הפתרון לבעיה הוא כרסום שורשים שמתבצע עם מכונה ייעודית. הכרסום נעשה על ידי אנשי מקצוע ומטרתו להבטיח שהשורשים יוצאו במלואם לאחר כריתת הצמח.

כרסום שורשים מונע נזק עתידי וחשוב לבצע אותו בגלל מספר סיבות עיקריות:

א. סתימת צינורות ביוב – שורשי עצים סתומים צינורות ביוב וגורמים להצפות. הסתימה מעלה את הסיכוי למפגעי בריאות חמורים והוצאות כלכליות גדולות. לעומת זאת, השימוש במכונת כרסום שורשים חוסך זמן והוצאות מיותרות.

ב. גדילה מחדש – סיבה נוספת לבצע את הכרסום היא למנוע מצב שבו העץ גדל מחדש. הצמח מסוגל לצמוח חזרה כלפי מעלה רק כל עוד השורשים חיים, אך התופעה הזו אינה רצוי בשטחים מחופים בטון, אבני מדרך או דקים.

ג. מכשולים – השורשים עצמם מהווים מכשול בפני עוברים ושבים. הם בולטים מעל פני הקרקע ולכן מסכנים מבוגרים או ילדים בנפילות. האחריות על הסרת המכשולים מוטלת על בעלי השטח והיא תקפה גם בפארקים או לחילופין מקומות פרטיים.

ד. אחידות – שורשים שנשארים נטועים בקרקע סובלים מעיוות בצורה. התוצאה היא פגיעה במראה האחיד של פני הקרקע או של העצים שגדלים מתוכם, מה גם שהשורשים גוזלים משאבים חיוניים מצמחים אחרים שנמצאים בסביבה. זו בעיה נוספת שגורמת חוסר אחידות ומחייבת כרסום יעיל.

כרסום שורשים

איך מתבצע כרסום שורשים?

התהליך של כרסום שורשים מתבצע על ידי מכרסמת. בתוך המכרסמת יש מנגנון פעולה על בסיס אלמנט מסתובב שחודר לקרקע וקורע את השורשים. המכרסמת מאפשרת להסיר את ראש השורש גם בעומק של עד 40 ס"מ מתחת לפני הקרקע.

לסיכום, חסימה של ביוב על ידי שורשים היא רק חלק מהבעיות שנגרמות כאשר לא מבצעים את הכרסום בזמן. הפתרון הטוב ביותר להתפשטות שורשים היא להפעיל מכרסמת ובאותה הזדמנות גם למנוע גדילה מחדש, להסיר מכשולים ולהבטיח אחידות מעל הקרקע. 

כרסום שורשים

roni • מאי 17, 2016


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן