איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

כל מה שצריך לדעת על נזילת מים מהמקרר

נזילת מים מהמקרר יכולה לפגוע באיכות החיים באופן מיידי. הנזילה יוצרת רטיבות במטבח, ועשויה להחמיר בתוך דקות ספורות, לחלחל אל תוך הריצוף ולהגיע גם אל הקירות. היות ומקררים נמצאים בדרך כלל בסמוך אל קופסאות אוכל פתוחות או יבשות, המים מהנזילה פוגעים במהירות במוצרים ורכיבים. הנזילה מחייבת את המקרר לפעול בעוצמה גבוהה, וכך גוררת גם בזבוז של חשמל ומשאבים. במילים אחרות, נזילת מים היא לא מצב שכדאי להשלים איתו, וחשוב לטפל בה מוקדם ככל האפשר.
ניתן להתמודד עם נזילת מים מהמקרר במידה ומכירים את הסיבות העיקריות לבעיה. הנזילה יכולה להיגרם כתוצאה מהסיבות הבאות:
1. דלת שאינה סגורה כהלכה
2. אטם פגום
3. גוף חימום תקול
4. מגש אידוי סתום בלכלוך
5. חיבור לא תקין של ברז המים או פילטר המים

פיתרון לכל נזילה

כל סוג של נזילה דורשת פיתרון אחר. דלת שאינה סגורה כהלכה היא הבעיה הקלה ביותר, אך עדיין מומלץ לוודא כי הדלת אטומה, ואין משקעים אשר יביאו לפתיחתה בעתיד. במידה ומדובר על אטם פגום, ברוב המקרים אין אפשרות לבצע את התיקון לבד, ויש להזמין אנשי מקצוע. רכישה של אטם למקרר היא נושא מעט מורכב המחייב ניסיון ומיומנות. כללים דומים תקפים לגבי החלפת גוף חימום תקול, אשר אינו מבצע את תפקידו ולכן פוגע ביעילות המקרר.
על מנת לבדוק האם מגש האידוי סתום או מלוכלך יש להזיז את המקרר מספר סנטימטרים. לאחר מכן ניתן לראות מקרוב את מגש האידוי, לפרק אותו, לנקז את המים, ולייבש לפני ההחזרה למקום. יש להמתין מספר שעות, ולבדוק האם התקלה חוזרת. במידה ואין נזילה, הבעיה נפתרה, ואפשר להמשיך לעקוב לאורך תקופה מסוימת. לעומת זאת, הופעה מחדש של נזילה מצביעה על סיבה אחרת אותה יש לבדוק בצורה מקצועית.
בכל הנוגע אל חיבור לא תקין של ברז המים או הפילטר, בעיה זו רלוונטית רק במקררים אשר מחוברים ישירות לברז. לא כל המקררים פועלים בצורה כזו, ומומלץ לעקוב אחר הוראות היצרן לפני שמבצעים שינויים.

מי יכול לטפל בנזילה?

נזילת מים מהמקררזיהוי ואיתור נזילת מים מהמקרר הוא רק השלב הראשון בטיפול בבעיה. כפי שהוסבר, יש לעקוב אחר הנזילה מיד לאחר התיקון וכך למנוע נזקים בלתי הפיכים. בכל מקרה של פנייה אל איש מקצוע, כדאי לבצע זאת על פי שיקולים של ניסיון, המלצות ואמינות. ברוב המקררים יש תקופת אחריות ארוכה שבמהלכה ניתן להזמין טכנאי מוסמך של החברה. עבור מקרר שאינו באחריות, כדאי להזמין טכנאי עם ניסיון והמלצות. יש לתאר בפניו את הסימפטומים לתקלה עוד לפני הביקור, וכך לצמצם בהוצאות הצפויות.
לסיכום, נזילת מים מהמקרר היא תופעה שכיחה יחסית בכל סוגי המקררים. אפשר להתנחם בעובדה שמדובר על תקלה אותה ניתן לפתור במחיר נוח, במידה ומזהים את הבעיה בזמן, פונים לטכנאי ומבצעים את הפעולות הנדרשות.

נזילה מהמקררנזילת מים

מנהל אתר • October 3, 2013


Previous Post

Next Post

Skip to content