איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

שימוש בפומפה לפתיחת סתימה בשירותים

כל מה שאתם לא יודעים על פומפה

שימוש בפומפה לפתיחת סתימה בשירותים

פומפה

פומפה היא כלי יד לפתיחת סתימות בכיורים ובאסלות. למרות שמדובר על הגדרה כללית אותה רובנו מכירים היטב, לא רבים מקדישים מחשבה למשמעות של הפומפה, ולנוכחות אותה היא תופסת בחיינו.
כבר מגיל קטן אנו נחשפים אל הכלי הזה ותוהים מה פעולתו המדויקת. יחד עם זאת, פתיחת סתימות באופן עצמאי בכיורים ובאסלות מתבצעת רק בגילאים מאוחרים. עם ההתבגרות והמעבר למגורים בנפרד מההורים הופכים כלי מן הסוג הזה להיות חלק בלתי נפרד משגרת החיים שלנו.

מאיפה הגיעה המילה ומה מרכיב את הכלי?

משמעות המילה "פומפה" היא "משאבה" בשפות שונות כגון פולנית, טורקית, איטלקית ועוד. זהו שם עצם ממין נקבה, עם הגייה פשוטה המקלה על ילדים ואפילו תינוקות. השימוש בכלי יד לפתיחת סתימות פשוט יותר מכפי שנהוג לחשוב. אין צורך בידע מקצועי על מנת לנצל את היעילות של הכלי, היות והוא מבוסס על טכניקת ואקום פשוטה. מעבר לכך, המחיר של הכלי נמוך, ולכן כמעט בכל בית פרטי אפשר למצוא לפחות סוג אחד של פומפות.
כלי יד לפתיחת סתימות בכיורים ובאסלות מורכב מפעמון גומי וידית עץ. אלו שני הרכיבים היחידים של הכלי, אך הם משפיעים על היעילות שלו לא פחות מכל דבר אחר. אופן האיטום של פעמון הגומי, אורך ידית העץ וקוטר הפעמון יקבעו האם הכלי יוכל לפתוח סתימות.

שימוש בפומפה לפתיחת סתימה בשירותים

פומפה

כך תפתחו סתימה בכיור ללא מאמץ

להלן אופן השימוש המומלץ בכלי ידני לפתיחת סתימות בכיורים ובאסלות:
1. פינוי לכלוך – במידה ומדובר על פתיחת סתימה בכיור של המטבח, יש להרחיק את הלכלוך מפתח הניקוז, ולדאוג לכך שהפעמון יישב בדיוק מעל הפתח. בכיורים של חדרי אמבטיה או בשירותים אין צורך בפעולה מן הסוג הזה משום שאליהם לא מגיעות שאריות לכלוך.

2. הצמדה – זהו השלב החשוב ביותר של שימוש בפומפה. ההצמדה חייבת להתבצע בצורה מדויקת, ולאפשר את מנגנון היניקה הרצוי.

3. פמפום – תנועה מהירה למעלה ולמטה של הפעמון בעזרת ידית העץ תאפשר לו להיצמד אל פתח הניקוז. הפמפום חיוני לצורך יצירת הואקום, אשר מושך את הלכלוך התקוע בתוך הצנרת.

4. שליפה – השלב האחרון בשימוש בכלי יד לפתיחת סתימות הוא שליפה והוצאה של הלכלוך. מי שמשתמש בכלי בפעם הראשונה יכול להיות מופתע מהעוצמה שלו, אך אין צורך להיבהל. בשניות הראשונות ניתן לשמוע רעשים של שאיבה, כאשר לאחר מכן מתבצעת זרימה מהירה של כל הלכלוך אל סביבת הכיור. יש לנקות אותו החוצה בעזרת שקית, ולהיזהר משטיפה של הלכלוך בחזרה אל תוך הצנרת הנקייה.

לסיכום, פומפה מוכיחה כי לפעמים הכלים היעילים ביותר אינם יקרים. בעזרת כלי יד לפתיחת סתימות ניתן לשפר את איכות החיים, למנוע הזמנה מיותרת של אנשי מקצוע ולחסוך בהוצאות. כל אחד מאיתנו זקוק לכלי איכותי כזה, וניתן לרכוש אותו גם בתור מתנה לחנוכת בית.

פומפה

מנהל אתר • אוקטובר 28, 2013


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן