איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

כיצד לפתוח סתימות בכיור בצורה ירוקה?

אין דבר מרגיז יותר מכיור שנסתם בדיוק ברגע בו אנו רוחצים כלים בעיצומה של ארוחת הערב, או בזמן בו אנו מצחצחים את השיניים. סתימות בכיור יכולות פתיחת סתימה בכיור בדרך הירוקהלהיווצר כתוצאה מהצטברות של חומרים ושומנים שונים בכיור או בצנרת, אשר אינם מאפשרים לסלק את המים הנשפכים מן הברז כהלכה. רבים אשר נתקלים בסתימה או בתקלת אינסטלציה כזו או אחרת קוראים מיד לאינסטלטור, שהרי הוא בעל המקצוע המתאים לטפל בתקלה. אולם, לפני שאתם רצים לקרוא לאינסטלטור, תוכלו “להתלכלך קצת בעצמכם”, ולנסות לפתוח את הסתימה לבד. פתיחת סתימות בכיור יכולה להיות משימה פשוטה וקלה לביצוע, או מסובכת, אם הסתימה היא במקור עמוק יותר בצנרת. אם בכל זאת החלטתם לנסות ולפתוח את הסתימה בכוחות עצמכם, הנה לכם מספר טיפים שיסייעו לכם במשימה.

 שלבים שונים בפתיחת הסתימה

  • בשלב הראשון כדאי לנסות ולשפוך מים רותחים אל הכיור. המים הרותחים יכולים להמיס כל מיני שמנים וחומרים אשר הצטברו בכיור, ולגרום לשחרור של הסתימה.
  • במקרים בהם מקור הסתימה קרוב לחור של הניקוז, תוכלו לנסות לסתום את פתחו של הכיור באמצעות נייר דבק חזק, למלא את הכיור במים, ולנסות לפתוח את הסתימה באמצעות פומפה ביתית. אם פתיחת הסתימה צלחה בצורה זו יש לזרוק את הגורם הסותם אל פח הזבל, ולשטוף את הכיור במים חמים ומעט אקונומיקה על מנת לחטא את הכיור. אם דרך זו אינה צלחה, כנראה שמקור הסתימה מצוי במקום אחר, ויש לנסות את השלבים הבאים.
  • יש לשים דלי מתחת לכיור ובאמצעות מפתח צינורות לנתק בזהירות את הסיפון מהכיור, תוך כדי שמירה על גומיית האטם במקומה. כעת נעשה שימוש במברג או בחוטר פתוח על מנת לנסות ולפתוח את הסתימה.

במידה וכל הניסיונות לפתיחת הסתימה לא צלחו, כנראה שמדובר בבעיית אינסטלציה חמורה יותר, ויש לקרוא לאינסטלטור לצורך הטיפול.

פתיחת סתימות בכיור באמצעות חומרים טבעיים

חומרי ניקוי שונים, וחומרים אשר נועדו לצורך פתיחת סתימות מכילים חומרים מזיקים לסביבה ולבני האדם. חומרים אלו מכילים חומצות מסוכנות שונות, ויש להימנע ככל שניתן מן השימוש בהם. הנה לכם מספר שיטות לפתיחת הכיור באמצעות חומרים טבעיים:

  • שפכו אל הכיור כמות יפה של סודה לשתייה, ומעליה חומץ. תהליך התסיסה של הסודה עם החומץ עשוי לפתוח את הכיור. המתינו כ- 15 דקות ובדקו אם התקלה נפתרה.
  • שיפכו חצי כוס של מלח אל תוך פתח הכיור, ומעליה שיפכו חצי כוס של אבקת סודה לשתייה. על התערובת שיפכו מים חמים, וחזרו על התהליך מספר פעמים עד לשחרור הסתימה.
  • אם בכל זאת לא צלחו הניסיונות, נסו לחזור לתהליך שלמעלה, ולעשות שימוש בפומפה או באמצעים אחרים על מנת לאתר את המקור.

פתיחת סתימות בצורה מקצועית

פתיחת סתימות באמצעות חומרים טבעיים יכולה להיות דרך מוצלחת להימנע מזיהום סביבתי או מסכנה בריאותית, וגם לחסוך את התשלום בעבור האינסטלטור.

  • המאמר נכתב באדיבות ביובית יוסי גולן בע”מ. | טלפון:  054-5449944 | נתן אלתרמן 9, הוד השרון.
פתיחת סתימותפתיחת סתימות בצורה ירוקה

• March 11, 2014


Previous Post

Next Post

Skip to content