איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

כיצד להתמודד עם שורשים בביוב?

חדירת שורשי עצים וצמחים לצנרת הביוב הינה תקלה שכיחה בצנרת הביוב בארץ. חדירת השורשים אשר חודרים לצנרת בחיפוש אחר מים עשויה לגרום לסתימות חמורות בצנרת, להצטברות משקעים מהביוב סביב השורש, ואף להרוס את דופן הצינורות עצמם. חדירת שורשים לביוב נגרמת לרוב כתוצאה מדליפות נוזלים קטנות מצנרת ביוב ישנה, אשר מושכות את שורשי העצים בחיפוש אחר מים. הצנרת במקרה זה לרוב תהיה ותיקה ושבירה ביותר ללחץ השורשים עלייה.

טיפול בחדירת שורשים לביוב מחייבת סיוע מבעלי מקצוע, ונעשית תוך שימוש בציוד מתקדם

חדירת שורשים לצנרת הביוב הינה תקלה חמורה, אשר מעבר להפרעה לאורך החיים בשל סתימות וריח רע, מהווה מפגע תברואתי של ממש וכר פורה לזיהומים שונים. הטיפול בחדירת שורשים לביוב משתנה בהתאם לגודל החדירה, ולגודל הצינור בו בוצעה. בכל מקרה, פתירת תקלה זו יכולה להיעשות רק על ידי מומחים וציוד מכני מתאים.שורשים בביוב

  • אבחון התקלה: ישנם מספר אמצעים מתקדמים לאבחון חדירת שורשים למערכת הביוב. אמצעים אלו כוללים סנסורים רגישים לחום ומוליכות חשמלית אשר סורקים את הקרקע מעל הצנרת בחיפוש אחר דליפת המים המלווה את חדירת השורשים, ורובוטים ייעודיים אשר נשלחים לתוך הצנרת ומצוידים במצלמה ופנס במטרה למצוא את מוקד הבעיה כשלב מכין לטיפול בה.
  • הטיפול בבעיה: לרוב, חדירת שורשים לביוב מחייבת ביצוע עבודות עפר במוקד התקלה במטרה למצוא את הצינור הפגוע, לחתוך את השורשים אשר חדרו אליו ולהחליף את מקטע הצינור בצינור חדש. מאחר ופעמים רבות התקלה מעידה על עייפות החומר של מערכת הצינורות, מומלץ לשקול החלפה וטיפול מקיף לצנרת הביוב במטרה למנוע את הישנות המקרה.

התמודדות עם שורשים בביוב מחייבת אמצעים טכניים מגוונים אך גם מיומנות גבוהה בתפעולם

מעבר לציוד הטכני הנדרש, יש צורך במיומנות וידע רב בשביל להתמודד עם שורשים בביוב. פתירת הבעיה ובייחוד גם פתיחת סתימות, מחייבת ידע על מערכת הצינורות, ויכולת לבצע את הטיפול בצורה מקיפה ומהירה ככל האפשר בכדי למנוע נזקים סביבתיים נרחבים.

מנהל אתר • November 14, 2016


Previous Post

Next Post

Skip to content