איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איתור נזילות במבנה מחוזק

חשיבות איתור נזילות במבנים מחוזקים

מדינת ישראל החליטה לפני מספר שנים על תוכנית המכונה תמ"א 38 לחיזוק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה. התוכנית הזו אמורה לחזק את המבנים הישנים אשר נבנו בארץ מפני רעידות אדמה וזאת מכיוון שכידוע לכל, ישראל יושבת על השבר הסורי / אפריקני, שכל המומחים צופים בו רעידת אדמה חזקה בשלב כזה או אחר בשנים הבאות, ויש להיערך לכך מבעוד מועד ולמנוע מצב של קריסת מבנים חלילה וחס בעת רעידת אדמה חזקה ביותר.

תמ"א 38 מאפשרת את חיזוק המבנה כולו לתקנים החדשים אשר נקבעו בחוק, והדבר נעשה בפיקוח מהנדסים ועל ידי קבלנים מקצועיים בלבד מטבע הדברים. במסגרת התוכנית מקבל הקבלן זכויות בנייה שונות כאלה ואחרות במבנה, והוא יכול לבנות מספר דירות נוספות אשר בסופו של דבר כמובן אותן ימכור ברווח. בצורה כזו מקבלים הדיירים מבנה מחוזק ומשופץ לחלוטין, בהרבה מקרים מאושרות תוספות בנייה לכל דירה כדוגמת ממ"ד ו / או מרפסת וכדומה. אם כן, כך מקבלים הדיירים מבנה חזק ומשופץ, הרחבת הדירה שלהם וכל זאת ללא הוצאה כספית שלהם.

איתור נזילות במבנה מחוזק

שיפוץ המבנה ואיתור נזילות

במסגרת עבודות השיפוץ והחיזוק של המבנה מתייחסים לכל הפרמטרים הזקוקים שיפוץ וגם לכל נושא האיטום. איטום מבנים נועד להבטיח כי נוזלים, גשמים ורטיבות לא יחלחלו לתוך המבנה. ומכיוון שברוב המקרים מיושמת תוכנית תמ"א 38 במבנים ישנים נותנים תשומת לב מדוקדקת גם לנושא האיטום.

בעת בדיקת המבנה לפני עריכת התכניות מבצע הקבלן בדיקת איתור נזילות על מנת לסמן את המקומות המועדים. רוב הבדיקה נעשית בקירות המבנה או במרתף המבנה מכיוון שגג המבנה יבנה מחדש לאחר תוספת הדירות החדשות. את איתור הנזילות עושים לרוב באמצעות מצלמות תרמיות המסוגלות לאתר את הנזילה ללא פתיחת הקירות והמכשיר מאפשר איתור נזילות מצינורות מפוצצים בתוך הקיר או ברצפה וכן נזילות המגיעות מבחוץ.

לאחר איתור הנזילות יבצע הקבלן את הפעולות הבאות:

  • תיקון הצנרת או החלפתה בחדשה.
  • איטום וסגירת הקיר או הרצפה מחדש.
  • איטום הקיר החיצוני במקרה של רטיבות המגיעה מבחוץ.

• מאי 26, 2014


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן