איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

עובש בקירות

ונטה תעשיית למניעת עובש

כאשר מדובר בנזילות או בחדירת מים דרך הקירות או התקרות כתוצאה של איטום גרוע, יש לתופעה זו השלכות מרחיקות לכת לא רק בנוגע לאסתטיקה של הבית, אלא גם ובעיקר השלכות בריאותיות מרחיקות לכת. לחות ורטיבות הם המקום הנוח ביותר להיווצרות עובש. עובש הוא שם כולל לפטריות המתפתחות במקומות אלה, הכוללות חיידקים שיכולים להיות מאד מסוכנים לבריאות ולגרום למחלות שונות. הדבר נכון בעיקר לגבי ילדים קטנים ואנשים מבוגרים, אך הוא מסוכן לכל אחד בכל גיל שהוא. לכן, ברגע שמזהים עובש בקירות הבית, או בתקרה יש לעשות הכל על מנת להיפטר מכך במהירות וביעילות האפשרית.

מניעת עובש עם אמצעי אוורור שונים

עובש בקירותאבל לפני שאנחנו מדברים על עובש ניתן לעשות הרבה, כדי למנוע מעובש להופיע כלל. על מנת לעשות זאת יש לשמור על החדרים המועדים לתופעות אלה כגון: מטבחים, חדרי רחצה ושירותים, מחסנים סגורים וכדומה. הדרך לעשות זאת היא על ידי התקנת מכשירים סופחי לחות במקומות אלה לשמירה על אוורור תמידי ומניעת לחות או רטיבות במקום. לחות ורטיבות הם הגורמים לעובש, ושני אלה מתפתחים בחדרים לא מאווררים או במקומות שיש בהם נזילות של מים ממערכת האינסטלציה בבית, כתוצאה מאיטום לא טוב של גג המבנה או מקירות ישנים, המעבירים את הלחות מבחוץ לתוך הבית. גם בחללים גדולים או תעשייתיים, יש חשש לרטיבות, ולהיווצרות עובש, ובמקומות אלה מומלץ לעשות שימוש במאווררים תעשייתיים גדולים שגורמים להחלפת אוויר כל הזמן, ומונעים מלחות להצטבר במקומות שונים, ועל ידי כך מונעים היווצרות עובש. חשוב להדגיש, כי גם במקומות תעשייתיים ניתן ורצוי לעשות שימוש בונטה תעשייתית, ולאותם הצרכים בדיוק.

מה לעשות כאשר מתגלה עובש

כפי שנאמר, עובש מופיע במקומות בהם יש לחות גבוהה, או נזילת מים. נזילת מים יכולה להתרחש מחדירת מים דרך הגג או הקירות, או בגלל פיצוץ באחד מצינורות המים שבבית. כדי לאתר את מקור הנזילה, יש לקרוא לאינסטלטור על מנת שיבדוק את הקירות והתקרה, במידה ומדובר בדירה בקומת ביניים ללא תקרת גג. כיום ישנם אמצעים משוכללים לאיתור נזילות כמו:
• מצלמה תרמית
• מצלמת עין לצינורות ביוב
ציוד זה נחשב כיום לציוד חובה שכל אינסטלטור מחזיק ברשותו, והוא מאפשר את איתור הנזילה בקיר או הרצפה ללא שבירת אריחים או קירות כלל. במידה ומקור הנזילה או הלחות הוא חיצוני (מהגג או דרך הקיר), יש לבצע עבודות איטום על מנת למנוע את הישנות התופעה.
ובמידה והלחות או הרטיבות נובעות מהמקום עצמו כמו בחדרי אמבטיה, מטבחים וכדומה, יש למנוע את היווצרות העובש על ידי הצבת ונטה תעשייתית חזקה או מאווררים תעשייתיים על מנת שיגרמו לאוורור המקום, ולא יאפשרו ללחות להצטבר במקום מסויים, שממנו יתפתח העובש למימדים מדאיגים.

עובש

מנהל אתר • ינואר 26, 2014


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן