איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

המדריך המלא לשאיבות ביוב

מצבו של הביוב הציבורי משפיע בצורה משמעותית על איכות חיינו, היות ובעיות בו עלולות לגרום לבעיות בצנרת הביתית, ריחות לא נעימים מהרחוב ולעיתים אף הצפה של הביוב לרחובות העיר. במקרים אלו, מבצעת החברה האחראית על הטיפול בביוב במועצה המקומית שלנו שאיבת ביוב לשם פתיחת הסתימה וטיפול בתקלה.

אז כיצד מתבצעת שאיבת ביוב ומה כדאי לדעת על תהליך זה?

  • חסימת הרחוב: שאיבת ביוב הינה פעולה הדורשת שימוש בכלים כבדים וגדולים וכן פעולה אשר עלולה להיות לא נעימה מבחינת ריח ומראות, ולכן בכדי להבטיח פגיעה מינימאלית באיכות החיים של התושבים, וכן בכדי להבטיח כי לא תתבצע הפרעה בעת השאיבה, יש ראשית לחסום את הרחוב בו מתבצעת השאיבה משני צדיו. ללא החסימה לא ניתן יהיה להתחיל את פעולת השאיבה, והיא תוסר רק לאחר סיום הפעולה. צנרת ביוב
  • שימוש בביובית: ביובית הינה משאית גדולה אשר עושה שימוש בלחץ אדיר בכדי לשאוב ביוב, והיא האמצעי היעיל ביותר לשאיבת ביוב עירוני, כאשר היא מחקה את פעולת הפומפה בה אנו עושים שימוש ביתי בקנה מידה גדולה הרבה יותר. לרוב, כאשר יש לבצע שאיבת ביוב עירוני, ייעשה שימוש בביובית, אשר תוכל לשאוב את הביוב במהירות וביעילות, ולסייע לאחר מכן בהובלת השפכים שנשאבו לאתר ייעודי.
  • פינוי השפכים: הטיפול בשפכים לאחר שאיבתם מחייב את פינוים למקום בו הם לא יוכלו לגרום נזק לסביבה. לאור האמור, הוקמו ברחבי הארץ מכונים אשר מתמחים בטיפול בשפכים, ואליהם מובלים השפכים מיד לאחר השאיבה. את ההובלה ניתן לבצע באמצעות הביובית, אשר מצוידת במיכל גדול לשפכים המותקן עליה, ואליו נשאבים השפכים ישירות מהביוב העירוני בעת פעולת השאיבה.

שאיבת ביוב מתבצעת בצורה מהירה, יסודית ויעילה

כאשר ישנה אכיפה של הדרך הנכונה לביצוע שאבית ביוב, השאיבה יכולה להתבצע בצורה מהירה, יעילה ויסודית, אשר תפטור את הבעיה במהירות ותגרום להפרעה המינימאלית ביותר לחיי התושבים והאזרחים המתגוררים באזור או אלו אשר עושים שימוש בדרכים אלו במהלך שגרת יומם.

מנהל אתר • November 2, 2016


Previous Post

Next Post

Skip to content