איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

הכלים הדרושים לתיקון צנרת

אנו עושים שימוש נרחב במערכות מים וביוב הפועלת ברשת מסועפת של צנרת 

כל בית בארץ ובעולם המערבי מחובר לכמות אדירה של צינורות. מערכות מי השתייה והביוב בהן אנו עושים שימוש, מבטיחים לנו חיים בריאים, ומצמצמים משמעותית את החשיפה שלנו לגורמי תחלואה.

למעשה, במדינות העולם השלישי על פי מחקרים של האום, מתים בכל שנה מיליוני בני אדם בשל חשיפה למי שתייה מזוהמים, או למי ביוב אשר לא טופלו כהלכה.

השמירה אם כן על תקינות ושלמות הצנרת הינה בעלת ערך חברתי אדיר, ובלעדיה היינו עוברים קשיים אדירים מבחינה אישית וקהילתית. רוב הצנרת בה אנו עושים שימוש בנוי ממתכת.

המתכת הינה חומר אשר קשה באופן יחסי לטפל בו, והיא דורשת כלים ייעודיים על מנת לשמור על תקינותה, לבצע בה שינויים נדרשים או להתקינה. 

על מנת לבצע תיקון צנרת בצורה נכונה, חשוב מאוד להצטייד בכלים המתאימים לכך

תיקון צנרת הינו כאמור אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בשמירת בריאות הציבור באופן כללי. התיקון דורש ידע רב, וזאת על מנת למנוע מצבים של נזק היקפי אשר תיקונו יעלה סכומי כסף אדירים.

חשוב מאוד לבצע את התיקון בצורה נכונה, תוך שימוש בכלים המתאימים ביותר לסוג הצינור ולאופי התקלה, אחרת התיקון יהיה רשלני ויוביל לתקלה נוספת תוך זמן קצר. הכלים המרכזיים המשמשים לתיקון צנרת כוללים בין השאר: 

  • ברומטר: הברומטר הינו מכשיר מתקדם אשר משמש למדידת לחץ הזרימה בצנרת. הברומטר הינו חיוני, מאחר ובעיות או אי התאמה בין הלחץ בצינור ללחץ המצופה במערכת עשוי להצביע על בעיה חמורה, שתגרום לפיצוץ צינורות ולנזקים.
  • מכשירי פתיחת סתימות: קיימים מכשירים רבים לפתיחת סתימות, אשר חלקם פועלים תוך שימוש בהפעלה בשלט רחוק. מכשירים אלו מאפשרים להגיע למוקד הסתימה, ולהתחיל בפעולות לפתיחתה בין אם באמצעים מכניים או כימיים.

הקפידו על רכישת ציוד איכותי לתיקון צנרת

לפני תיקון צנרת יש להבין כי האחריות לביצוע תיקון מושלם היא אדירה. על כל אדם המתקן צינור להצטייד במכשור המתקדם ביותר, אשר מתאים באופן ספציפי לסוג הפעולה אשר הוא רוצה לבצע. 

• June 8, 2016


Previous Post

Next Post

Skip to content