איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

היתרונות של ספירלה לפתיחת סתימות

ספירלה לפתיחת סתימות משמשת בעיקר לצרכים ביתיים, אך גם אינסטלטורים יכולים להיעזר בה. מדובר על קפיץ מתכתי בעל ידית הנמכר בגדלים שונים. היתרון הגדול ביותר של הספירלה הוא המיידיות. ספירלה אינה דורשת חיבור לחשמל, שימוש באמצעים מיוחדים או שילוב עם מכשירים אחרים. אפשר לאחסן את הספירלה לתקופות ארוכות, ולהשתמש באופן מיידי עם תחילת הסתימה בכיור. בעזרת ספירלה ניתן למנוע החמרה של מצב הסתימה, ולחסוך הזמנה אל אנשי מקצוע.

יתרון נוסף של ספירלה לפתיחת סתימות הוא המחיר. בעוד מכשירים חשמליים לפתיחת סתימות עולים אלפי שקלים, ולעיתים אפילו עשרות אלפי שקלים, ספירלה נמכרת בעלות נמוכה של שקלים בודדים. את הספירלה ניתן למצוא בחנויות לחומרי בניין, במרכולים ובמרכזים מיוחדים המיועדים עבור בעלי מקצוע, אינסטלטורים ובעלי מלאכה.

שלבים בפתיחת סתימות

פותח סתימותמלבד היתרונות הפונקציונאליים של ספירלה לפתיחת סתימות, יש גם משמעות לאופן בו היא מתאימה עבור קהל הלקוחות הפרטי. גם מי שאף פעם לא התנסה בפתיחת סתימות בכיור יכול להשתמש בספירלה. על מנת לעשות זאת בצורה יעילה יש לבצע את השלבים הבאים:

1. ריפוד וניקיון – לא כדאי לנסות לפתוח סתימות בכיור לפני שמבצעים ריפוד עם נייר סופג, סחבות או מטליות. הריפוד מבטיח שמירה על איזור יבש לכל אורך התהליך והעבודה.
2. ריקון מים באסלה – פתיחה של סתימות באסלה נחשבת מסובכת יותר מפתיחת סתימות בכיור, בעיקר בשל העובדה שיש צורך בריקון המים. יחד עם זאת, ניתן לעשות זאת בקלות בעזרת דלי.
3. פומפה וספירלה – טרם החדרת ספירלה לפתיחת סתימות אל תוך האסלה או הכיור, כדאי לנסות להשתמש בפומפה. במידה והסתימה אינה נפתחת, יש לסובב את ידית הקפיץ של הספירלה, ולהחדיר אותה אל תוך הכיור או האסלה. ברוב המקרים הסתימה משתחררת, אך עשוי להיווצר מצב בו חלק מהלכלוך יוצא החוצה.
4. בדיקה – על מנת לוודא שהסתימה באסלה או בכיור אכן שוחררה, יש להזרים מים ולהקפיד על הוראות הבטיחות. חשוב להרחיק את איזור הפנים מפתח האסלה בעת השימוש בספירלה, ולמנוע פגיעה מראש הקפיץ. סתימה עמוקה שאינה משתחררת מחייבת הזמנת אינסטלטור בעל ציוד מתאים.

טיפים לשימוש נכון בספירלה

לא מומלץ להשתמש בחומרים כימיים עבור פתיחת סתימות, ובכל מקרה החומרים הללו אינם באים על חשבון ספירלה ייעודית. רק במצב בו הספירלה או הפומפה לא עוזרות אפשר לנסות להזרים מים חמים בשילוב חומרים מיוחדים. בנוסף, יש להיזהר מפגיעה באביזרי הביוב בעזרת הספירלה. שמרו על כל האביזרים במקום מסודר, הפרידו בין מכסים לניקוז רצפה לבין אטמים, אביזרים לכלים סניטריים או אביזרי תבריג, והחזירו כל רכיב למקומו עם תום העבודה.

ספירלה לפתיחת סתימות עוזרת במקרים רבים, ויעילה בהשוואה לכלים אחרים. כדאי לנצל את היכולות של הספירלה, ולהשתמש בה בצורה נכונה מיד עם זיהוי הסתימה או הנזילה.

ספירלה

מנהל אתר • October 20, 2013


Previous Post

Next Post

Skip to content