איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

החשיבות של שמירה על מים נקיים

רובנו מתפנים לטפל במקורות המים הביתיים רק לאחר תקלות כמו נזילות או רטיבות. יחד עם זאת, יש מקרים בהם הזמנת אינסטלטורים אינה מספיקה. מקרים מן הסוג הזה מיוצגים בעיקר במאגרי מים, שאינם מטופלים בצורה נכונה ועל פי הנחיות משרד הבריאות.

יש שורה ארוכה של זיהומים ומחלות, העלולים לעבור בפעולות שגרתיות של שימוש במים. צחצוח שיניים, שטיפת פירות וירקות, רחצה וכמובן שתייה מחייבים שמירה על מים נקיים לאורך זמן. מעבר לכך, באמצעות טיהור מים ופעולות חיטוי מקצועיות ניתן למנוע חולירע, לגיונלה, קוליפורמים, שלשולים ועוד.

טופס 4 ותקנים למים נקיים

בחיטוי מערכות מים חדשות וטיהור מים בבתים פרטיים יש משמעות גדולה לשמירה על מים נקיים. החיטוי הוא תנאי הכרחי לקבלת טופס 4: טופס אכלוס המאשר כי המבנה בטוח וראוי למגורים של דיירים. הטופס עוסק בשאלה האם רמת המגורים נאותה, ויש להתחשב בו על מנת לאכלס את הדירה בזמן. טופס 4 צריך להיות חתום על ידי האחראי לביקורת הביצוע, ובו מאושרים בין היתר הסעיפים הבאים:

– בנייה חוקית על פי היתרי הבנייה והתנאים המוקדמים
– אישור מהנדס על עבודות חיזוק ויציבות
– בדיקת בטון בשלד המבנה
– תעודת בדיקה לאטימות מטעם מכון התקנים
– אישור מאדריכל להקמת מעקות בטיחותיים
– מערכות ניקוז ואינסטלציה תקינות

תקן האיכות למי שתייה נקבע על ידי הממשלה או לפי סטנדרטים בינלאומיים. התקנים כוללים ריכוזי מינימום ומקסימום למזהמים, והם מוגדרים לפי השימוש שייעשה במים. חברות העוסקות בטיהור מים צריכות להכיר את התקנים הללו, ולבדוק אותם במאגרי מים של בתים משותפים, מאגרי מים של בתים פרטיים ומערכות מים אחרות.

טיהור מים במערכות ביתיות קיימות

מים נקייםטיהור מים מיועד גם עבור מערכות ביתיות קיימות. במהלך שטיפה של מערכת הובלת המים מבצעות חברות מקצועיות תהליכים, שמטרתם מניעת ירידה באיכות המים, עקב בעיות שונות. הירידה באיכות המים יכולה לנבוע משינוי מקור המים, שינויים במשטר התפעול, תהליכי קורוזיה, זרימה איטית או מים עומדים. השטיפה התקופתית והניקוי של מערכות מים ביתיות מתבצעים עם דגש על איזורים בעייתיים.

באמצעות טיהור מים ופעולות חיטוי ניתן למנוע היווצרות ביופילם, משקעים וזיהומים. המשמעות של פעולות החיטוי גדולה מאוד עבור בעלי בתים פרטיים, אולם היא קיימת גם במאגרי מים פתוחים ובתשתיות צנרת להובלת מי שתייה. משרד הבריאות הוא זה שמפקח על פעולות החיטוי והניקוי, והוא גם הגורם היחיד הרשאי להגדיר את איכות המים. בנוסף, עם סיום פעולות החיטוי והניקוי ניתן להנפיק את כל האישורים הנדרשים על ידי הרשות המקומית.

לסיכום, החשיבות של שמירה על מים נקיים מתחילה בבדיקה וטיהור מקורות המים. בשלבים הבאים ניתן לבצע את עבודות האינסטלציה והבדיקות התקופתיות למען בריאות הדיירים ומניעת זיהומים.

מים נקיים

מנהל אתר • ינואר 22, 2014


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן