איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

החלפת צנרת ביתית

החלפת צנרת מים בבית

לעיתים אין מנוס מלעשות החלפת צנרת מים בבית. כאשר מערכת הצינורות שלכם בבית סובלת מנזילות חוזרות ונישנות או כאשר אתם משפצים דירה ישנה שרכשתם, ואתם מעוניינים במערכת אינסטלציה חדשה שתחזיק מעמד שנים רבות, יש לחשוב על החלפת צנרת מים בבית.

החלפת מערכת זו כוללת שתי מערכות שונות:
• החלפת צנרת המים
• החלפת צנרת הניקוז

החלפת צנרת מים

צנרת תקולהבמידה ואתם גרים בבית שנים רבות, ואתם חשים כי המערכת איננה מספקת לכם את כמות המים שהייתם רגילים אליה, או שאתם סובלים מנזילות של מים במקומות שונים, מומלץ להזמין אינסטלטור לבדיקה מקיפה על מנת להחליט האם מוטב לתקן את הצנרת, או שאולי מומלץ להחליף את המערכת הישנה בחדשה. החלפת צנרת איננה דבר זול, ויש לשקול זאת היטב, אבל מן הצד השני, השקעה במערכת חדשה תשרת אתכם לשנים רבות ללא תקלות.
מערכות מים ישנות נבנו בעבר מצינורת ברזל שעם השנים הולכים ונחלדים, מתפוררים ונסתמים מבפנים. לפעמים אין ברירה אלא להחליף את צנרת הבית כדי לאפשר שימוש במים בצורה חלקה ובטוחה. לעיתים מספיק להחליף צינור אחד או חלק של צינור כדי להתגבר על בעיות של נזילות, אבל במקרה והנזילות אינן פוסקות, ומתגלות במקומות שונים בכל פעם, מומלץ להחליף את המערכת כולה.

בדיקת הצנרת בעזרת מצלמה תרמית

כיום נעזרים האינסטלטורים במכשירים מדעיים כדי לקבוע את מיקום הנזילות. אין עוד צורך להשתמש באינטואיציה כדי לקבוע את מקום הנזילה, שבמקרים רבים איננה קשורה למקום שמבחינים בה. בדיקה תרמית עושה שימוש במצלמה מיוחדת המסוגלת לאתר את מקור הנזילה בקיר או מתחת לרצפה בקלות ובצורה מדוייקת. מצלמה תרמית פועלת בטכנולוגיה של אור אינפרה אדום המציין את הטמפרטורה בכל מקום. נזילת מים מצינור משנה את הטמפרטורה במקום, והמצלמה מסוגלת לאתר זאת בקלות. המצלמה "רואה" לתוך הקיר או הרצפה, ובאופן מדוייק מצביעה על המקום שבו יש נזילה. הדבר מאפשר בדיקת כל הבית מבלי להרוס קירות או להרים מרצפות כלל. כמובן שמדובר במכשיר שיכול לחסוך לכם עלויות רבות של פירוק ובנייה מחדש של קירות ורצפות שלא לצורך.
המצלמה מציגה מפה מדוייקת של הטמפרטורות המצויות בתוך הקיר ובתוך הרצפה, כך שהחלפת צנרת, במידת הצורך, נעשית קלה והרבה יותר מהירה והרבה פחות הרסנית לדירה.
השימוש במערכת בדיקה זו מומלץ לפני רכישת דירה משומשת, ולפני החלטה על שיפוץ דירה, כדי להבין את מצב הצינורות בבית ואת עלות החלפתם בחדשים. בתום הבדיקה נמסר דוח מקיף על מצב הצינורות בבית, ועל הפתרונות המומלצים לתיקון המערכת או החלפתה כולל הערכת מחיר לכל פעולה.

החלפת צינורות ניקוז

בנוסף להחלפת צינורות המים יש לבדוק בדירות ישנות גם את מערכת הניקוז, ובמידה וגם זו ישנה, סדוקה ונוטה להתפורר מוטב להחליפה במערכת חדשה בעת העבודות להחלפת צנרת המים. גם במקרה זה נעשה שימוש במצלמה מיוחדת המסוגלת לאתר סתימות במערכת הביוב המוחדרת לצנרת, ומקרינה את התמונות במעגל סגור על מסך.

 

אנסטלטורהחלפת צנרתהחלפת צנרת ניקוזמערכת אינסטלציהנזילות

מנהל אתר • אוגוסט 29, 2013


Previous Post

Next Post

כתיבת תגובה

Your email address will not be published / Required fields are marked *

דילוג לתוכן